Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Poświąteczne prezenty dla policji: radiowozy, narty, nagrody

Łomża miała największe potrzeby i dostaje najwięcej - przyznał wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który pierwszy dzień po świętach spędził bardzo pracowicie, ale też przyjemnie w regionie, z którego jest posłem. W Augustowie przekazał policjantom nowy radiowóz. W Grajewie też. A w Łomży aż trzy.
Poświąteczne prezenty dla policji: radiowozy, narty, nagrody

Jak informuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy łomżyńskiej Komendy Miejskiej Policji, do jej kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego trafiły dwa oznakowane wozy kia cee'd (benzyna, 133 KM, silnik o pojemności 1,6), a do Wydziału Prewencji  - hyundai i20 (benzyna, 75 KM, silnik 1,25). Zakup dwóch pierwszych sfinansowany został z realizowanego od roku programu modernizacji służb podlegających MSWiA, trzeci to wspólny podarunek dla policjantów z Łomży od Komedy Głównej  oraz samorządu miasta.  

- Kończy się pierwszy rok realizacji programu modernizacji służb zaplanowanego na cztery lata. To oczywiście nie tylko zakupy nowego sprzętu, ale także np. podnoszenie standardu budynków czy odtwarzanie w mniejszych miejscowościach posterunków w zlikwidowanych przez koalicję PO - PSL - mówił wiceminister Jarosław Zieliński. - Modernizacja floty pojazdów jest ważnym elementem poprawiania skuteczności pracy policjantów, a zatem także poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Jarosław Zieliński, wraz z komendantem wojewódzkim policji, nadinspektorem Danielem Kołnierowiczem oraz prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Agnieszką Muzyk, przekazał policjantom kluczyki od nowych wozów, a poświęcenia pojazdów dokonał ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski. Uzupełnieniem prezentów były narty i buty narciarskie dla grupy funkcjonariuszy, których zadaniem będzie pilnowanie bezpieczeństwa na stoku w Rybnie nad Narwią. Chociaż ceremonia na dziedzińcu łomżyńskiej komendy odbyła się w słońcu, przy dodatniej temperaturze i bez nawet śladu śnieg. Wszyscy jednak wyrażali nadzieję, że narty może przydadzą się chociaż w okresie zimowych ferii szkolnych.

Druga część uroczystego spotkania odbyła się w odnowionych wnętrzach KMP w Łomży z udziałem także szefów i funkcjonariuszy jednostek z Grajewa, Kolna, Wysokiego Mazowieckiego i Zambrowa.

- Ten rok kończy się dobrze - podkreślił wiceminister Jarosław Zieliński. - Wszystkie wskaźniki określające efektywność pracy policji poprawiły się w odniesieniu do roku 2016, co nie było łatwe, bo wtedy mieliśmy nie wzrost, a wręcz skok skuteczności.  Szczegółowe podsumowania jeszcze będą się odbywać w kraju i poszczególnych województwa, ale chciałbym podkreślić dwa wskaźniki: 89 procent Polaków ma poczucie, że żyje w kraju bezpiecznym, a w poszczególnych środowiskach i miejscowościach ta ocena jest jeszcze lepsza.

Przedstawiciel resortu zaakcentował także ogromna satysfakcję i zadowolenie ze zmiany postaw w służbie policyjnej, w której coraz wyraźniej widoczne jest przywiązanie do etosu, nawiązanie do chlubnych tradycji dwudziestolecia międzywojennego. Jarosław Zieliński kilkudziesięciu funkcjonariuszom z jednostek w Łomży, Grajewie, Kolnie, Wysokiem, Mazowieckiem i Zambrowie wręczył dokumenty potwierdzające przyznanie finansowych nagród za wzorowe zaangażowanie w służbę.

- Tych nagród nie otrzymują oficerowie powyżej funkcji naczelnika, to wyróżnienia dla tych, którzy są "najbliżej zdarzeń" - podkreślił wiceminister.

Zapowiedział również kolejną podwyżkę uposażeń w policji od 1 stycznia 2019 roku (razem z wcześniejszymi będzie to po ponad 600 złotych na etat).              

Do podziękowań, gratulacji i życzeń dla funkcjonariuszy dołączyli się także komendant Daniel Kołnierowicz i prezydent Mariusz Chrzanowski.



Podziel się
Oceń

Komentarze