Trzy turnieje i trzy medale Anieli Galińskiej [FOTO]

Aniela Galińska uczennica III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży i zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Return" trzykrotnie stawała na podium w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych Młodziczek w Tenisie.

W Olsztynie Aniela zajęła drugie miejsce w grze deblowej wspólnie z Gabrielą Stefaniak (KS Calisia Tenis Pro). W singlu wygrała fazę eliminacyjną i w ćwierćfinale turnieju uległa Kornelii Stępkowskiej 6/4 6/4 (UKS NET Warszawa).

W Kozerkach natomiast Aniela zajęła drugie miejsce ogrywając kolejno 6/4 6/2 Lidię Filipowicz z Warszawy, a następnie 6/3 6/1 Lenę Miszczak (Pabianicki Klub Tenisowy) i 6/2 6/1 Maję Nowak z AZS Poznań. W finale imprezy tenisistka z Łomży przegrała mecz 6/2 6/4 z Marią Małecką (KT Hutnik Warszawa).

Kolejny bardzo udany start Aniela zanotowała w Pabianicach. Po wygraniu trzech spotkań i zwycięstwie w grupie eliminacyjnej zawodniczka UKS Return Łomża w ćwierćfinale ograła Alicję Warzechę z Krakowa 6/2 6/2. W półfinale turnieju natomiast tenisistka 7/5 6/2 uległa Wiktorii Nowickiej z SCT Pszczyna.

- Bardzo cieszę się, że Anielka nabiera pewności siebie na korcie. Ostatnio praktycznie z każdego wyjazdu wraca z medalem. Startuje w turniejach ogólnopolskich, gdzie poziom gry tenisistów jest relatywnie wysoki a więc mamy wszyscy powód do radości – mówi z dumą trener Tomasz Waldziński.