Jesteśmy aktywni dla Łomży

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży, 20 kwietnia 2023 r.oku, odbył się Turniej Sportowo-Rekreacyjny pod hasłem „Jesteśmy aktywni dla Łomży”. To już trzecia edycja, podczas której uczniowie klas IV łomżyńskich „podstawówek” rywalizowali o miano najsprawniejszych. Impreza miała na celu integrację młodzieży, promowanie aktywności fizycznej i patriotyzmu lokalnego.

W ramach turnieju przygotowano sześć różnych konkurencji sportowych i po jednym pytaniu dotyczącym lokalnego sportu. Do zawodów przystąpiły łomżyńskie Szkoły Podstawowe; nr 1, 2, 5, 7, 9 i 10. Młodzi sportowcy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg czwórkami z laską gimnastyczną, układanie piramidy z kartonów, bieg z przeszkodami, woreczki do celu, kółko na pachołek, „sadzenie ananasów’, czyli zabawa z ringo i pachołkami oraz slalom z kijem hokejowym i krążkiem. Na koniec zmagań każda drużyna musiała odpowiedzieć na jedno pytanie związane ze sportem lokalnym.

Po zaciętej, ale przebiegającej w przyjaznej atmosferze rywalizacji ogłoszono zwycięzców. Najbardziej „aktywnymi dla Łomży” sportowcami została ogłoszona reprezentacja gospodarzy czyli SP nr 1, drugie miejsce zajęła drużyna z SP nr 5, na podium znalazła się również młodzież z SP nr 2. Miejsce czwarte zajęła reprezentacja SP nr 9, miejsce piąte drużyny z SP nr 7 i SP nr 10. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary z rąk Pani dyrektor Krystyny Kamińskiej, pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki.

- Na pochwałę zasługuje również postawa licznie zgromadzonej publiczności, która dopingowała zawodników oraz zachęcała do jeszcze większego wysiłku i zaangażowania. Występ szkolnych cheerleaderek z klas II b i II c uatrakcyjnił zmagania naszych sportowców – mówi Ewa Pietrusewicz, szkolny koordynator.

III Turniej Sportowo – Rekreacyjny został zorganizowany i przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego SP Nr 1 w Łomży.