Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 14:14

Piotr Łobodziński powołany do reprezentacji na Mistrzostwa Świata

Zawodnik Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol Piotr Łobodziński został powołany na 2 Mistrzostwa Świata w biegach górskich i terenowych, które zostaną rozegrane w czerwcu w austriackim Innsbrucku. Powołanie jest rezultatem bardzo dobrych startów w Górskich Mistrzostwach Polski, w których Piotr zdobył srebrny i brązowy medal. - Forma Piotra jest coraz lepsza, nasz zawodnik w ostatnią niedzielę zwyciężył na 10 kilometrów w Biegu Akademicka Dycha rozegranym w Siedlcach. Na trudnej trasie uzyskał czas 31,25min – mówi Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Na mistrzostwach województwa podlaskiego juniorów młodszych młodzi zawodnicy Prefbet-Sonarol wywalczyli 3 medale. W biegu na 400 metrów przez płotki zwyciężyła Wiktoria Stefańska, a jej wynik 1:06,30 sek. daje jej awans na lipcowe Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które zostaną rozegrane na stadionie Śląskim w Chorzowie. Trzecie miejsca wywalczyli chłopcy w sztafecie 4x400m (3:40,62sek.) oraz Juliusz Jabłoński w rzucie dyskiem 1,5kg (37,29m).

Natomiast Justyna Korytkowska w Olecku zwyciężyła w X Jubileuszowej Oleckiej Trzynastce, a dzień wcześniej była druga w XIII Ostródzkich Biegach Ulicznych-Memoriale im. Zdzisława Krzyszkowiaka na dystansie 10 km z czasem 36minut i 47 sekund.