Grali, śpiewali i tańczyli dla Krystiana [VIDEO i FOTO]

Grali, śpiewali i tańczyli dla Krystiana [VIDEO i FOTO]
- Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się razem z nami w akcję i okazali ogrom serca Krystianowi - mówiła Żaneta Matyjasiak, która wspólnie z mężem zorganizowała imprezę charytatywną dla 14-letniego chłopca z Łomży, cierpiącego na białaczkę. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób. Połączyli przyjemne z pożytecznym. Wspaniale bawili się przy występach zespołów tj. Piękni i Młodzi czy Diadem i przekazywali datki na leczenie Krystiana.

Od kilku tygodni Żaneta i Sławomir Matyjasiak, wolontariusze fundacji "Pomóż Im", robią cudowne rzeczy, żeby wesprzeć 14-latka i jego rodzinę w walce o zdrowie chłopca. Dzięki nim cała Łomża zaangażowała się w pieczenie ciast, za które do puszek wrzucane są datki, a cały dochód przeznaczony będzie na leczenie Krystiana. Mają ogromną motywację i chęć niesienia pomocy, bo - jak mówią - sami dużo w życiu przeszli i bywały momenty, że też potrzebowali wsparcia od innych osób.

Impreza, która odbyła się w Hali im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 8 w Łomży, była podzielona na dwie części. Rozpoczęła się o godz. 12:00 zajęciami tanecznymi, zumbą i fitnessem. Natomiast o godz. 15:00 rozpoczęły się występy zespołów, konkursy i licytacje. Gwiazdą wieczoru był zespół Piękni i Młodzi. - Życzymy Krystianowi dużo zdrowia i mocno trzymamy za niego kciuki - mówiła Magdalena Narożna, frontmanka zespołu. - Musi wiedzieć, że w tych ciężkich chwilach nie jest sam. Jesteśmy z nim całym sercem

Dla chłopca wystąpił też zespół Diadem, Cool, Pulse Generation oraz Agnieszka Skrycka, Anna Zlagodukh i Studio Wokalne eMDek w Miejskiego Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych w Łomży.

Ostateczna kwota kilkutygodniowej zbiórki do puszek nie jest jeszcze znana. Organizatorzy czekają do ostatniej chwili na ogłoszenie wyniku i przekazanie datków dla Krystiana.

Karolina Łomotowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe