Gimnazjaliści na egzaminach

  • 19.04.2017, 09:29 (aktualizacja 19.04.2017 09:32)
  • Maciej Gryguc
Gimnazjaliści na egzaminach
Stres – mówią trzy przyjaciółki z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży na kilka chwil przed rozpoczęciem egzaminu. Są wśród 577 koleżanek i kolegów z Łomży, którzy powinni rozpoczynać w środę swój maraton egzaminacyjny.

To rocznik młodzieży, która miała już przedsmak egzaminacyjnego stresu przy okazji sprawdzianu na zakończenie nauki w szkołach podstawowych. Za rok swój test finalizujący kolejny etap edukacji zdawać będzie jeszcze jeden rocznik gimnazjalistów, a potem ten rodzaj szkół zniknie i pierwszym bardzo poważnym sprawdzianem wiedzy będzie dla uczniów dopiero matura.

W Łomży 577 uczniów, w powiecie niespełna 500. Praktyka pokaże czy wszyscy podeszli do kwietniowej „sesji”. Tradycyjnie rozpoczyna ją część humanistyczna z zadaniami z języka polskiego oraz oddzielnie z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na czwartek zaplanowane są testy z wiedzy matematyczno – przyrodniczej, matematyka oraz oddzielnie - fizyka, chemia, biologia i geografia. Na piątek – język obcy. Tu jak zwykle króluje angielski. W kraju wybrało go ponad 85 procent gimnazjalistów. Na kolejnych miejscach są niemiecki i rosyjski. Każdego dnia początek o godz. 9 oraz druga część od 11. W przypadku języków obcych są oddzielne testy na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Według danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, w województwie podlaskim gimnazjalny egzamin zdawać powinno ponad 10700 uczniów z 231 szkół. W Polsce – 349 tysięcy z 7000 placówek.

Zatem gimnazjaliści rozpoczęli „trzydniówkę” wytężania umysłów. My życzymy im, żeby wszystkie zagadnienia z testów okazały się dla nich jasne i oczywiste oraz miejsca w wymarzonych szkołach na kolejnym etapie edukacji.

Trzy urocze „Jedynki” nie mają w tej sprawie wątpliwości. - Liceum – deklarują zgodnie.

Wyniki poznają wraz z koleżankami i kolegami 16 czerwca.

 

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe