Powrót do przeszłości – IX Zajazd Wysokomazowiecki

  • 14.07.2017, 10:55 (aktualizacja 14.07.2017 11:32)
  • Marlena Siok
Powrót do przeszłości – IX Zajazd Wysokomazowiecki
Choć to wyłącznie inscenizacja bitwy wykonana przez grupy rekonstrukcyjne, to właśnie dzięki temu historia jest nadal żywa. Już w najbliższą niedzielę 16 lipca 2017r. odbędzie się IX Zajazd Wysokomazowiecki w Ciechanowcu.

Zajazd odbędzie się w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W 2017r. przypada 210 rocznica powstania Księstwa Warszawskiego. Jest to wydarzenie, które odcisnęło piętno na losach Ciechanowca i okolicach.

Właśnie dlatego Towarzystwo Naukowe Societas Scientiarum Klukoviana Et Jablonovianae wraz z Muzeum Rolnictwa i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem, wracają do organizacji imprezy rekonstrukcyjnej pod nazwą „Zajazd Wysokomazowiecki”. To wspaniała lekcja historii dla osób w każdym wieku.

Marlena Siok

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe