Trwa właśnie wielka akcja dookoła świata

  • 7.10.2017, 13:33 (aktualizacja 07.10.2017 13:40)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Trwa właśnie wielka akcja dookoła świata
W święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października zaplanowano wielką akcje modlitewną. W ponad 300 kościołach stacyjnych w 22 przygranicznych diecezjach została podjęta modlitwa różańcowa o pokój dla świata i Polski.

To kontynuacją ubiegłorocznej „Wielkiej Pokuty” i nawiązanie do jubileuszu setnej rocznicy objawień fatimskich. Głównym organizatorem jest Fundacja Solo Dios Basta.

W zachęcie do udziału w modlitwie na granicach Polski, skierowanej przez Episkopat Polski czytamy:

„ Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. 
Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 
Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci. 
Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach(…)” 

Kościoły stacyjne w Archidiecezji Białostockiej zostały wyznaczone w Dąbrowie Białostockiej, Suchowoli, kościele św. Antoniego w Sokółce, Krynkach, Michałowie, Jałówce i Białowieży.

W sobotę, 7 października w wyznaczonych kościołach o godz. 11.00 odprawiono uroczyste Msze św. z homilią oraz nabożeństwa eucharystyczne.

 W godz. 14.00-16.00 będzie odmawiany różaniec (4 części): w procesji różańcowej z Dąbrowy Białostockiej do Różanegostoku, w Sokółce od kościoła św. Antoniego do Krzyża jubileuszowego przy wjeździe do miasta, w Suchowoli w parku przy kościele przy pomniku bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, w Krynkach na placu przy krzyżu przy ul. Grodzieńskiej, w Michałowie na skraju parku miejskiego przy krzyżu w Jałówce przy cmentarzu św. Antoniego, w Białowieży na placu z krzyżem na skraju miasta. 

W różańcu do granic najważniejsza jest modlitwa. Dlatego każdy, kto nie jest w stanie dołączyć do tych miejsc może dołożyć swoją cząstkę wsparcia modląc się we własnym domu.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe