Autyzm to stan pięknego umysłu

  • 8.11.2017, 08:50 (aktualizacja 08.11.2017 09:05)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Autyzm to stan pięknego umysłu
Odręcznie namalowane podziękowanie, a w nich zaklęte miniatury Łomży. Wszystko to wykonane starannie i dokładnie. Z uwzględnieniem nawet najdrobniejszych detali. Jak tłumaczy mama Pawła, jej syn bardzo lubi szczegóły. Dzięki temu jego prace są wyjątkowe, bo dostrzega to, na co my rzadko zwracamy uwagę.

Paweł Łada to 17-latek, który zmaga się z autyzmem. Swoim światem chce dzielić się z innymi. Tym językiem jest dla niego kartka i cienkopis, a czasami kredki oraz farby i pędzle. Pod okiem swojej nauczycielki Emilii Sadowskiej, która potrafi wydobyć z Pawła chęć tworzenia, udowadnia światu, że autyzm to pewien stan pięknego umysłu.

Miniatury naszego miasta powstały z myślą o gościach, którzy odwiedzili Zespół Szkół Specjalnych w Łomży by zmierzyć się w integracyjnym turnieju w halowej piłce nożnej.

- Wiem, że sprawiłem tym wiele radości. Mogę być z siebie dumny – przyznaje nieśmiało Paweł.

Podczas sportowych zmagań walki i emocji nie brakowało. Ale to nie wynik był najważniejszy, bo liczyła się integracja i dobra zabawa. Na boisku z uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych spotkali się parlamentarzyści z różnych części naszego kraju oraz samorządowcy.

Młodość i niezmierzone pokłady energii okazały się bezkonkurencyjne. Samorządowcy rozgromili najpierw parlamentarzystów 7:2, później jednak musieli uznać wyższość uczniów Zespołu Szkół Specjalnych. To właśnie oni strzelali bramki, dryblowali, a to wszystko sprawiało im ogromną radość. Tego dnia liczyła się przede wszystkim integracja i dobra zabawa.

- Wielu gości zobaczyło, że nasze dzieci potrafią skupić wokół siebie wiele życzliwych osób. Ten turniej to było marzenie nas wszystkich. Jesteśmy szczęśliwi, że dzieci pokazały swoje talenty. One chcą wychodzić do przestrzeni publicznej, chcą pokazywać siebie, umiejętności, które posiadają. To jest normalna potrzeba każdego człowieka – podsumowuje sportowe spotkanie Łukasz Kacprowski, opiekun z Zespołu Szkół Specjalnych.

Paweł Łada, choć osobiście nie walczył na boisku o zwycięstwo, wspólnie świętował sukces swoich kolegów. Wszystkim gościom wręczył piękne miniatury Łomży, które powędrowały daleko w świat.

- Marlena Siok | Narew.info

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe