„Mechaniczna” krew [FOTO]

  • 8.11.2017, 10:41 (aktualizacja 08.11.2017 10:47)
„Mechaniczna” krew [FOTO]
Choć to kolejna już akcja poboru krwi zorganizowana w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, chętnych nie brakuje. Od początku roku szkolnego łomżyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizował już kilka takich akcji w łomżyńskich szkołach. Za każdym razem ponad kilkadziesiąt młodych ludzi decydowało się na pomoc innych.

W akcji poboru krwi zorganizowanej w „Mechaniaku” życiodajnym lekiem zdecydowało się podzielić 61 osób (56 mężczyzn i 5 kobiet). 34 z nich po raz pierwszy zetknęło się z taką formą pomocy.

Krwiodawców zachęcał ksiądz Paweł Michałczak, którego pierś zdobi odznaka „Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”.

Dobry przykład uczniom dawała również Joanna Kozłowska, księgowa, która od od blisko 10 lat regularnie oddaje krew.

- Oddaję krew czwarty raz. Zawsze jak są takie akcje w szkole to w nich chętnie uczestniczę. Robię to z potrzeby serca. Cieszę się, że mogę komuś pomóc -mówi Karol Zajączkowski, uczeń „Mechaniaka” z klasy IV L.

Po raz drugi cząstką siebie podzielił się Kamil Kapelańczyk z klasy III GT i Robert Popkowski z IV T. Jak tłumaczą dla nich to krótka chwila, a innym może uratować nawet życie. Do oddawnia krwi namawiają również swoich kolegów,

-To cieszy, że tyle ludzi młodych oddaje krew. Jestem z nich dumny- przyznaje ksiądz Paweł Michałczak.

To jednak nie koniec akcji. Krew będzie można oddawać również w innych placówkach:

-10 listopada w Zespole Szkół w Niećkowie,

-11 listopada w Piątnicy na strzelnicy,

-16 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Łomży,

-22 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży,

-24 listopada w Kolnie pod Urzędem Miejskim,

-28 listopada w Zespole Szkół w Czyżewie.

Warto pamiętać, że krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić. Potrzebna jest przez cały rok w wielu stanach zagrożenia życia. Dlatego już dziś warto zarezerwować czas by zrobić coś innego dla innych.

 

 

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe