Sukces ukoronowaniem pracy, wytrwałości i pasji [FOTO]

  • 10.11.2017, 09:47 (aktualizacja 10.11.2017 12:59)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Sukces ukoronowaniem pracy, wytrwałości i pasji [FOTO]
Przypominają słowa dumnie widniejące za plecami szczególnie uzdolnionych uczniów z łomżyńskich szkół. Ich wysiłek został doceniony stypediami i nagrodami Prezydenta Łomży.

Stypendia za osiągnięcia naukowe przyznano 41 uczniom, zaś za wyniki sportowe 48 młodym sportowcom. Nagrody edukacyjne za postęp w nauce przyznano 22 osobom. Grand finansowy dla wybranych przez siebie dwóch uczniów ufundowała także również radna Ewa Małgorzata Chludzińska.

- Dziękuję uczniom, ale również nauczycielom za to, że wasi wychowankowie osiągają sukcesy, z których jesteśmy dumni i którymi możemy się chwalić – mówił Mariusz Chrzanowski podkreślając, że istotne jest inwestowanie w młodzież, która jest przyszłością naszego miasta.

W imieniu wszystkich nagrodzonych głos zabrała Paulina Rabek, absolwentka Publicznego Gimnazjum nr 1, a obecnie uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

- Cieszy nas fakt, że władze Łomży, pośród wielu codziennych spraw, wymagających czasem znacznych nakładów finansowych, w naszym intelekcie dostrzegli kapitał godny dofinansowania. Mamy świadomość, że nasz dzisiejszy sukces jest efektem nie tylko naszych osobistych wysiłków i starań, ale także pedagogów, którzy wspierali nas w codziennych trudach – nie kryła radości Paulina Rabek zauważając, że udostępniając środki finansowe stypendystom, Prezydent Miasta przygotowuje grunt pod rozwój nie tylko samych nagrodzonych uczniów, ale również naszej Łomży, a nawet Polski.

Odpowiedzialna za łomżyńską oświatę zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk, zwracając się do nagrodzonych podkreślała, że uczestniczą w tej uroczystości dzięki swoim rodzicom.

Dzięki ich miłości możecie realizować swoje pasje oraz uczyć się solidnej i uczciwej pracy – podkreślając, że sukces niejedno ma imię.

Prezydenckie stypendium naukowe wypłacane jest przez 10 miesięcy i wynosi 80 zł dla uczniów szkół podstawowych, 120 zł dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz 180 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Stypendium sportowe, niezależnie od typu szkoły, wynosi 110 zł miesięcznie. Nagrody edukacyjne wypłacane są jednorazowo i wynoszą 500 zł (szkoły podstawowe), 800 zł (gimnazja), 1000 zł (licea) oraz 1200 zł (szkoły zawodowe).

 

Stypendia Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali uczniowie:

  1. Maciej Mieczkowski - Szkoła Podstawowa Nr 4

  2. Maria Róża Chmielewska - Szkoła Podstawowa Nr 5

  3. Anna Tarnacka - Szkoła Podstawowa Nr 5

  4. Zuzanna Rostkowska - Szkoła Podstawowa Nr 7

  5. Paweł Koziej - Szkoła Podstawowa Nr 9

  6. Natalia Bieniek - Szkoła Podstawowa Nr 10

  7. Maja Karwowska - Szkoła Podstawowa Nr 10

  8. Jakub Chojnowski - Szkoła Podstawowa Nr 10

  9. Alicja Przeździecka - Szkoła Podstawowa Nr 10

  10. Weronika Arnister - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  11. Sandra Cichoń - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  12. Bartosz Dolinkiewicz - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  13. Julia Krajza - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  14. Patrycja Modzelewska - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  15. Julia Szczęsna - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  16. Wiktoria Śledziewska - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  17. Anita Tomaszewska - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  18. Julia Laskowska - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  19. Tomasz Modzelewski - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  20. Joanna Krysiak - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  21. Maciej Banach - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  22. Michał Korwek - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  23. Marta Obiedzińska - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  24. Monika Wypych - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  25. Maria Popławska - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  26. Jakub Wierzbowski - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  27. Natalia Chojnowska - Publiczne Gimnazjum Nr 8

  28. Weronika Grzymała - Publiczne Gimnazjum Nr 8

  29. Piotr Nieciecki - Publiczne Gimnazjum Nr 8

  30. Aleksandra Borawska - Katolickie Gimnazjum

  31. Marcin Sokołowski - Katolickie Gimnazjum

  32. Bartosz Korzeb - I Liceum Ogólnokształcące

  33. Michał Mieczkowski - I Liceum Ogólnokształcące

  34. Weronika Nieciecka - I Liceum Ogólnokształcące

  35. Aleksander Szczepara - I Liceum Ogólnokształcące

  36. Anna Gawecka - II Liceum Ogólnokształcące

  37. Daria Łada - II Liceum Ogólnokształcące

  38. Agnieszka Siwik - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4

  39. Arkadiusz Czartoryski - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6

  40. Paweł Wyszyński - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7

  41. Hubert Dolinkiewicz - Liceum Plastyczne

     

Stypendia Prezydenta Łomży za szczególne osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali uczniowie:

  1. Maciej Antoniak - Szkoła Podstawowa Nr 2

  2. Klaudiusz Choiński - Szkoła Podstawowa Nr 2

  3. Kacper Strojczyk - Szkoła Podstawowa Nr 2

  4. Kamila Alachamowicz - Szkoła Podstawowa Nr 5

  5. Monika Marcińczyk - Szkoła Podstawowa Nr 7

  6. Przemysław Adamski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  7. Damian Boć - Szkoła Podstawowa Nr 9

  8. Dawid Dąbrowski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  9. Wiktor Jezusek - Szkoła Podstawowa Nr 9

  10. Jakub Mieczkowski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  11. Karol Maciej Piasecki - Szkoła Podstawowa Nr 9

  12. Adam Szablanowski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  13. Bartosz Szymański - Szkoła Podstawowa Nr 9

  14. Kacper Górski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  15. Malwina Szewczyk - Szkoła Podstawowa Nr 9

  16. Adam Filipkowski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  17. Jakub Kołakowski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  18. Kamil Staszewski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  19. Izabela Czerwonko - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  20. Wiktor Kacprzyk - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  21. Sylwia Walczak - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  22. Wiktoria Justyna Gutowska - Katolickie Gimnazjum

  23. Adam Stachacz - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5

  24. Tomasz Stachacz - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5

  25. Dorota Bukowska - III Liceum Ogólnokształcące

  26. Wiktoria Korytkowska - III Liceum Ogólnokształcące

  27. Martyna Szulc - Katolickie Gimnazjum

  28. Aleksandra Matejkowska - I Liceum Ogólnokształcące

  29. Katarzyna Bargielska - II Liceum Ogólnokształcące

  30. Sylwia Pijanowska - II Liceum Ogólnokształcące

  31. Mateusz Konstanty - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6

  32. Adam Kozłowski - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6

  33. Kaja Gryczewska - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  34. Michalina Gryczewska - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  35. Natalia Klej - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  36. Oktawia Krajewska - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  37. Weronika Kulawczyk - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  38. Klaudia Lanczewska - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  39. Paulina Lutrzykowska - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  40. Magdalena Ołdak - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  41. Rafał Pogorzelski - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  42. Katarzyna Rejka - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  43. Weronika Serowik - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  44. Aleksandra Szymborska - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  45. Małgorzata Tercjak - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  46. Zofia Tercjak - Liceum Mistrzostwa Sportowego

  47. Klaudia Jolanta Dłużniewska - Katolickie Gimnazjum

  48. Hubert Sulewski - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6

     

Nagrody edukacyjne Prezydenta Łomży za osiągnięty postęp edukacyjny w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali uczniowie:

  1. Grzegorz Prusiński - Szkoła Podstawowa Nr 2

  2. Szymon Klechowski - Szkoła Podstawowa Nr 4

  3. Iga Kama Borawska - Szkoła Podstawowa Nr 5

  4. Klaudia Szałkowska - Szkoła Podstawowa Nr 7

  5. Dariusz Sokołowski - Szkoła Podstawowa Nr 9

  6. Alicja Magdalena Kneć - Szkoła Podstawowa Nr 10

  7. Paulina Rabek - Publiczne Gimnazjum Nr 1

  8. Tomasz Borkowski - Publiczne Gimnazjum Nr 2

  9. Tomasz Modzelewski - Publiczne Gimnazjum Nr 6

  10. Piotr Kuczewski - Publiczne Gimnazjum Nr 8

  11. Jakub Mańczak - Katolickie Gimnazjum

  12. Alicja Turowska - I Liceum Ogólnokształcące

  13. Magdalena Trzcinka - II Liceum Ogólnokształcące

  14. Michał Krajewski - III Liceum Ogólnokształcące

  15. Ewelina Nawrocka - Katolickie Liceum Ogólnokształcące

  16. Sylwia Konopka - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4

  17. Natalia Stomska - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4

  18. Patryk Bzura - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4

  19. Mateusz Jeżewski - Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących Nr 5

  20. Angelika Przychodzień - Zespół Szkół Ekonmoicznych i Ogólnokształcących Nr 6

  21. Paweł Tyszka - Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6

  22. Anna Sianko - Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7

     

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych z terenu naszego miasta - dziewczęta:

Szkoły Podstawowe
1. SP 9 - 572 pkt.
2. SP 4 - 563,5 pkt.
3. SP 5 - 452 pkt.
4. SP 7- 282 pkt.
5. SP 10 - 274 pkt.
6. SP 2 - 132 pkt.

Gimnazja
1. PG 1 - 560 pkt.
2. PG 6 - 538 pkt.
3. Katolickie Gimnazjum - 294 pkt.
4. PG 8 - 158 pkt.
5. PG 2 - 58 pkt.

Szkoły ponadgimnazjalne
1. II LO - 760 pkt.
2. I LO - 444 pkt.
3. ZSEiO nr 6 - 414 pkt.
4. Liceum Mistrzostwa Sportowego - 386 pkt.
5. ZSWiO nr 7 - 338 pkt.
6. III LO - 188 pkt.
7. ZSTiO nr 4 - 102 pkt.
8. ZSMiO nr 5 - 70 pkt.


Podsumowanie współzawodnictwa sportowego placówek oświatowych z terenu naszego miasta - chłopcy:

Szkoły podstawowe
1. SP 9 - 634 pkt.
2. SP 4 - 551,5 pkt.
3. SP 5 - 460 pkt.
4. SP 10 - 320 pkt.
5. SP 7 - 319 pkt.
6. SP 2 - 248 pkt.

Gimnazja
1. PG 1 - 666 pkt.
2. PG 1 - 628 pkt.
3. Gimnazjum Katolickie - 254 pkt.
4. PG 8 - 228 pkt.
5. PG 2 - 184 pkt.

Szkoły ponadgimnazjalne
1. ZSMiO nr 5 - 674 pkt.
2. II LO - 504 pkt.
3. I LO - 486 pkt.
4. ZSEiO nr 6 - 483 pkt.
5. ZSWiO nr 7 - 356 pkt.
6. III LO - 288 pkt.
7. Katolickie LO - 287 pkt.
8. ZSTiO nr 4 - 128 pkt.

Łomżyński Szkolny Związek Sportowy nagrodził pamiątkowymi statuetkami za trud pracy, za motywowanie i angażowanie młodych ludzi do sportu, a zarazem za uzyskanie wysokich wyników sportowych na szczeblu wojewódzkim. Otrzymali je: Tomasz Drozdowski, Andrzej Wojtkowski, Artur Nadolny, Andrzej Korytkowski, Marzanna Rutkowska, Sławomir Kalski, Stanisław Niedbała, Dariusz Kisiel, Aleksandra Chodorkowska, Bogusław Cichocki.

- Marlena Siok | Narew.info 

-UM Łomża

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe