Osiedle z „Perspektywą” [FOTO]

  • 1.12.2017, 11:00 (aktualizacja 01.12.2017 11:53)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Osiedle z „Perspektywą” [FOTO]
Nowoczesne, pełne udogodnień osiedle otoczone różnorodną zielenią. To najnowsza inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa przy ulicy Szmaragdowej.

Kamień węgielny

Budynek przy ul. Szmaragdowej 8 jest kontynuacją zabudowy terenów zakupionych przez Spółdzielnię w 2014 i 2015 roku. Od tamtej pory do użytku spółdzielnia oddała dwa bloki, zlokalizowane przy ul. Szmaragdowej 2 (27.11.2015r.) oraz Szmaragdowej 4 (10.12.2016r.).

Oba bloki to budynki czterokondygnacyjne, ze zróżnicowaną ceną mieszkań na poszczególnych piętrach. Każdy z nich posiada miejsca postojowe, zlokalizowane na poziomie piwnic (Szmaragdowa 2, 20 miejsc, Szmaragdowa 4, 32 miejsca) z ogólną automatyczną bramą wjazdową.

Kontynuacja

W roku 2016 rozpoczęto budowę bloku pięciokondygnacyjnego, przy ul. Szmaragdowej 8, o łącznej powierzchni użytkowej 3005,3 metrów kwadratowych. W budynku stworzono 60 przestronnych i jasnych mieszkań o powierzchni: 32; 36; 42,6; 49,7; 52,10; 58,8 oraz 66,5 metrów kwadratowych. Cena mieszkania dla nabywców wynosi 3650zł za metr kwadratowy, niezależnie od kondygnacji. Warto dodać, iż jest to najniższa cena mieszkań w Łomży. Pod budynkiem zlokalizowane jest 11 garaży. W tym przypadku cena za jeden metr kwadratowy wynosi 1900 złotych.

W budynku znajdują się 3 klatki schodowe, na których zamontowane są windy elektryczne, linowe (dźwigi osobowe firmy LIFT SERVICE S.A. Lublin) z drzwiami kabinowymi i szybowymi, automatycznymi teleskopowymi, przystosowanymi do przewozu ludzi, osób niepełnosprawnych oraz osób chorych na noszach. Co ważne, dźwigi osobowe spełniają warunki europejskiej normy EN81-20 i EN81-50, obowiązującej od 1 września 2017roku. We wszystkich windach został zainstalowany monitoring, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców oraz zapobieganiu dewastacji.

Niezwykle ważną zmianą w budynku przy ul. Szmaragdowej 8 jest system rozliczania centralnego ogrzewania. Zamiast podzielników na grzejnikach zostały zamontowane ciepłomierze, które znajdują się na klatkach schodowych. Każde z mieszkań zostało wyposażone także w wysokiej klasy wodomierze na ciepłą i zimną wodę z nakładką przystosowaną do odczytu radiowego. Ponadto na budynku zamontowany jest memonic- urządzenie pozwalające na odczyt ciepłomierzy oraz wodomierzy drogą internetową z pozycji każdego komputera.

Co więcej, w budynku przy ul. Szmaragdowej 8 wykonano dodatkowo (poza projektem) drenaż przed garażami oraz zamontowano dodatkowo kratkę liniową tzw. ACO, odprowadzającą wodę deszczową, jak również skonfigurowano teren co pozwoliło na skierowanie wody deszczowej poza budynek.

Inwestycja realizowana jest na podstawie pozwolenia na budowę nr 154/16 z dnia 12 lipca 2016 roku, wydanej przez Prezydenta Miasta Łomża.

Finalizacja

W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe związane z montażem balustrad oraz drobnymi pracami drogowymi.

Na początku grudnia, Rejon Energetyczny wykona zalicznikowanie mieszkań, tablic administracyjnych związanych z oświetleniem klatek schodowych, piwnic, jak również garaży.

Finalizacja inwestycji, tym samym przekazanie kluczy mieszkańcom planowane jest na początku 2018 roku, dokładnie w pierwszej połowie stycznia.

Inwestor

Wszystkie budynki zlokalizowane przy Szmaragdowej 2, 4, 8 wykonane były przez firmę INWESTBUD Baranowski, Radziejewski Sp. J. mieszczącej się przy ul. Bema 25 w Łomży, wyłonioną w drodze przetargu.

Firmę INWESTBUD prowadzącą inwestycje zdaniem zarządu spółdzielni jak i mieszkańców cechuje wysoka jakość wykonywanych robót. W czasie trwania inwestycji na bieżąco uzgadniane są wszelkie ważne dla mieszkańcow kwestie. Również inwestycja rozpoczęta w roku 2017, budowa bloku przy ul. Szmaragdowej 10, wykonywana jest przez tą samą firmę.

Choć ostatnio pojawiały się katastroficzne prognozy dla Łomży, dotyczące wyludniania się miasta, to zainteresowanie kupnem mieszkań z rynku pierwotnego wcale na to nie wskazuje. Jak mówi Leszek Konopka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa mieszkania sprzedawane są zanim jeszcze bloki zdążą wyrosnąć z ziemi.

- Marlena Siok | Narew.info

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe