Sprinter „Nadziei” dotarł do Łomży

  • 18.05.2017, 10:37 (aktualizacja 18.05.2017 11:11)
  • Maciej Gryguc
Sprinter „Nadziei” dotarł do Łomży Grupa Ratownicza "Nadzieja"
Z ziemi włoskiej, z przystankami w Mszanie Dolnej w Beskidzie Wyspowym oraz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, trafił do Łomży mercedes sprinter, Będzie służył w akcjach poszukiwania zaginionych osób, które prowadzi Grupa Ratownicza „Nadzieja”.

- Samochód pochodzi z Włoch. Odebraliśmy go w Mszanie i postanowiliśmy skorzystać z możliwości poświęcenia go w sanktuarium w Łagiewnikach. W środę wieczorem dotarliśmy do naszej bazy w Centrum Katolickim przy parafii Krzyża Świętego w Łomży – mówi Jakub Brzeziak, zastępca koordynatora GR „Nadzieja”. - Mercedes ma kilka lat, jest w bardzo dobrym stanie. Za kilka tygodni, kiedy sfinalizujemy formalności i wyposażymy go będzie jednym z trzech najlepiej w Polsce przygotowanych do prowadzenia akcji tzw. mobilnych centrów poszukiwań.

Ratownicy z „Nadziei” korzystają na razie z volkswagena, który ma już swoje lata i coraz gorzej znosi akcje na bezdrożach, a w dodatku jest mniejszy. W sprinterze pomieścić się może 9 osób i sporo nowoczesnego sprzętu, który tworzy mobilne centrum posługuje się łomżyńska grupa ratownicza.

Jak dodaje Jakub Brzeziak, mercedes, pierwszy w historii „Nadziei”, oficjalnie wejdzie do służby 22 czerwca w dni święta Lasów Państwowych.

- To od dawna nasz partner w organizowaniu szkoleń, udziału w poszukiwaniach, które często musimy prowadzić w terenach leśnych, a tym przypadku także partner w zakupie bardzo potrzebnego nam pojazdu – dodaje Jakub Brzeziak.

Kilka dni temu ratownicy „Nadziei” z mobilnym centrum – jeszcze w volkswagenie – wzięli udział w Ogólnopolskich Manewrach Poszukiwawczo – Ratowniczych w Kampinoskim Parku Narodowym. Odbyły się pod egidą Komendy Głównej Policji.

Maciej Gryguc

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe