Samorządowcy z Łomży i Ostrołęki trochę się pokopali [VIDEO i FOTO]

  • 14.08.2016, 21:59 (aktualizacja 16.08.2016 13:38)
  • Maciej Gryguc
Samorządowcy z Łomży i Ostrołęki trochę się pokopali [VIDEO i FOTO]
Te trzy rzuty karne to efekt zaangażowania w grę, a nie naszych złych intencji - tłumaczy Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki. - Bardzo się lubimy i dobrze nam się współpracuje. Ten wynik nic nie zmieni - dodaje. No i dobrze, bo samorządowa reprezentacja Łomży solidnie złoiła na boisku kolegów z Ostrołęki: 9:2.

Kilku łomżyńskich samorządowców rzeczywiście ucierpiało po ostrych wejściach, ale złośliwości w tym nie było. Na stadionie w Ostrołęce odbył się mecz samorządowych ekip Ostrołęki i Łomży. Tworzyli je pracownicy administracji obu miast, komunalnych przedsiębiorstw i instytucji, radni. Zespoły poprowadzili do boju prezydenci obu miast: Janusz Kotowski i Mariusz Chrzanowski. Co dziwne, żaden z nich nie miał na koszulce "10", którą zwykle noszą liderzy (Janusz Kotowski grał z "16", Mariusz Chrzanowski - z "21").

Mecz był rewanżem za podobne spotkanie sprzed roku. Wtedy w Łomży ostrołęczanie rozgromili gospodarzy 6:2. Tym razem na 6:2 dla swojej drużyny strzelił prezydent Mariusz Chrzanowski , a potem jego koledzy dołożyli jeszcze trzy gole gorąco dopingowani przez rodziny i przyjaciół.

W zwycięskim zespole skutecznością błysnął (jak przystało na główną samorządową postać od sportu, czyli dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) autor trzech bramek Andrzej Modzelewski. Dwie dołożył Paweł Laskowski z zarządu MPEC, a po jednej prezydent Mariusz Chrzanowski, radny Zbigniew Prosiński oraz Henryk Mieczkowski i Karol Dzbeński.

Gospodarze nie przejęli się pogromem.

- Mam nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie. Musimy się lepiej przygotować i dołączyć do składu kilku młodszych radnych. Z samorządem Łomży mamy naprawdę dobre relacje. Wymieniamy się ciekawymi pomysłami, podpatrujemy, co warto wprowadzić - powiedział prezydent Janusz Kotowski.

Podobnie ocenia współpracę obu mazowieckich miast, z tej samej diecezji, choć z różnych województw, prezydent Mariusz Chrzanowski.

- Wstępnie rozmawialiśmy np. o możliwości wspólnych starań o budowę spalarni odpadów, czego brakuje w naszym regionie. Widzę też wiele możliwości współpracy w dziedzinie sportu, kultury. W Ostrołęce będzie miejsce upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych, my też się zastanawiamy nad pomnikiem. Dobrej współpracy sprzyja, że jesteśmy obaj, z prezydentem, Januszem Korowskim, reprezentantami tej samej formacji politycznej - Prawa i Sprawiedliwości.      

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Leszek z granicy wojewódzkiej
Leszek z granicy wojewódzkiej 18.08.2016, 16:51
Może wspólny tramwaj, między miastami od szpitala do szpitala. Jakie praktyczne wykorzystanie współpracy przede wszystkim dla zwykłych mieszkańców grodów nad Narwią. Albo szybka kolej nadnarwiańska w 30 minut! (stara linia przez Śniadowo, albo nowa p. Miastkowo).
Ps.
Wszyscy są teraz z Pis-u, więc wojewoda podlaski i mazowiecki nie będą na pewno przeszkadzać. Do dzieła panowie!
Na dole jest błąd literówka przy nazwisku Kotowski a nie Korowski.

Pozostałe