Być może jesteś bliźniakiem genetycznym osoby chorej na białaczkę. Przyjdź i pomóż

Być może jesteś bliźniakiem genetycznym osoby chorej na białaczkę. Przyjdź i pomóż
Chora na białaczkę, pani Ewa Tarnacka, woła o pomoc dla siebie i innych. Kilka miesięcy temu usłyszała diagnozę i dom w Małym Płocku zamieniła na szpitalne korytarze, a codzienne zajęcia na przetaczanie krwi i chemioterapię.

Rodzina pani Ewy i wolontariusze z Kolna organizują akcję, polegającą na gromadzeniu potencjalnych dawców szpiku w bazie DKMS. Zarejestrować się jako potencjalny dawca będzie można 25 lutego w godz. od 9:00 do 10:00 oraz 26 lutego w godz. 10:00-18:00 w łomżyńskiej galerii Veneda.

- Moje marzenia o wydaniu córki za mąż i wnukach na ten moment odeszły na dalszy plan - mówi pani Ewa. - Abym mogła wspierać córkę w realizacji jej życiowych planów, najpierw muszę wrócić do zdrowia. Nie poddam się, bo mam o co walczyć.

Niestety, w podobnej sytuacji jak pani Ewa jest tysiące ludzi. Tylko w Polsce co godzinę ktoś się dowiaduje, że jest chory na nowotwór krwi, a wciąż co piąta osoba potrzebująca przeszczepienia szpiku kostnego od dawcy niespokrewnionego nie znajduje swojego "bliźniaka genetycznego".

- Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich ludzi dobrego serca, którzy mogliby ofiarować swoją pomoc poprzez zostanie dawcą krwi lub szpiku, o dołączenie do bazy DKMS - apeluje świadoma problemu pani Ewa. - Tym samym możecie uratować moje życie i życie innych osób.

Dlatego kolneńscy wolontariusze fundacji DKMS, gromadzącej potencjalnych dawców szpiku kostnego, po raz kolejny pojawią się w Galerii Veneda w Łomży. Dzięki nim możesz dołączyć do grona osób, które mogą przyczynić się do ratowania życia.

Karolina Łomotowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe