czwartek, 18 kwietnia 2024 22:16

Zimowa minikoszykówka w Łomży

Po raz 30. zjechali do Łomży uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Minikoszykówki Chłopców rocznika 2004”Łomżyńska Zima 2017”, któremu od początku patronuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Rywalizacja ośmiu chłopięcych drużyn z całego kraju trwała przez trzy dni w hali im. Olimpijczyków Polskich.

Było to „święto minikoszykówki”, którego sportowy poziom jest zawsze wysoki, a artystyczną  oprawę zapewniły: grupa taneczna BK Step, dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Piątnicy oraz dziecięcy chór SP 9 Łomża. Jak przystało na jubileusz były życzenia oraz efektowny tort ufundowany przez rodziców zawodników z UKS Dziewiątka Łomża dla wszystkich uczestników zawodów.

Uczestnikami turnieju były zespoły: MKS Grójec, Kadra Lublin, UKS Jar Elbląg, UKS Basket 47 Białystok, UKS Trójka Działdowo, MKS Batory 18 Białystok, TSK Roś Pisz i gospodarz turnieju UKS Dziewiątka Łomża. Ozdobą rywalizacji był finał pomiędzy drużynami z Grójca i Lublina. Lepszą okazała się drużyna z Grójca, która wygrała cały turniej i wyjechała do domu z główną nagrodą zawodów.

Po za koronną rywalizacją łomżyńskiego turnieju rozegrano także konkurs rzutów wolnych. W klasyfikacji drużynowej również zwyciężyła ekipa z Grójca przed zespołami z Działdowa i Łomży. Najlepszy w tej specjalności indywidualnie został Juraszewski Antek z MKS Grójec, który po zaciętej walce wygrał z Kacprem Górskim z Łomży i Kacprem Wildnerem z Batorego Białystok. Najlepszym zawodnikiem trzydniowych zmagań został Szczęsny Oliwier z Grójca. Tytuł najlepszego obrońcy turnieju przyznano Michałowi Grzesiakowi z Lublina, a najlepszym rozgrywającym został Kacper Górski z Łomży.

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, atrakcyjne upominki rzeczowe, puchary i dyplomy oraz zdjęcia, a zwycięzcy  medale i okazałe puchary. Przyznano też szereg wyróżnień indywidualnych w postaci statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych przez licznych sponsorów turnieju, bez których nie byłoby tak wspaniałej oprawy i którym organizatorzy są ogromnie wdzięczni. Zamykając zawody organizatorzy zapraszali na następną XXI edycję „Łomżyńskiej Zimy”

Turniej „Łomżyńska Zima 2017” został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka”, Szkołę Podstawową nr 9, Centrum Wspierania Społecznego Urzędu Miejskiego, Zarząd Podlaski i Miejskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.