Podlaska Marka Roku. Czas na finałową rozgrywkę

  • 13.03.2017, 15:09 (aktualizacja 13.03.2017 15:15)
  • Maciej Gryguc
Podlaska Marka Roku. Czas na finałową rozgrywkę Wrota Podlasia
Przedstawiciele kapituły nagrody Podlaska Marka Roku ogłosili listę finalistów 13. edycji najważniejszego przedsięwzięcia promocyjnego w regionie. Ziemia Łomżyńska ma wśród najlepszych swoich przedstawicieli.

Na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku o wynikach pracy Kapituły poinformowali: wicemarszałek województwa podlaskiego Maciej Żywno, dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Magdalena Łyżnicka-Sanczenko i Jakub Gąsowski, kierownika referatu promocji. Jak informuje portal Wrota Podlasia, lokalizacja nie była przypadkowa, Opera to jeden z laureatów Podlaskiej Marki, a już w czwartek 27 kwietnia, w tym samym miejscu ogłoszeni zostaną zwycięzcy.

- Podlaska Marka jest marką samą w sobie, świadczy o tym ogromne zainteresowanie zgłaszających kandydatury i rekordowa w tym roku liczba zgłoszeń. Z punktu widzenia samorządu oznacza, że cały czas mamy czym się pochwalić. Mamy dobre produkty, mamy różne inicjatywy, kulturalne i społeczne, mamy bardzo aktywnych przedsiębiorców i – co jest genialnym pomysłem Podlaskiej Marki – zawsze dobrego ambasadora. 13 edycja – fantastyczna trzynastka z tą rekordową liczbą zgłoszeń wspaniale zamyka ten okręg jakości. – powiedział wicemarszałek Maciej Żywno.

Dyrektor Magdalena Łyżnicka-Sanczenka przypomniała, jakie nowości w Podlaskiej Marce pojawiły się w tym roku. Po pierwsze zyskano nową kategorię dzieląc na dwie dotychczasową kulturę i społeczeństwo. W związku z tym jest 7 kategorii. Po drugie można zgłaszać produkty wytworzone na podstawie umowy licencyjnej, o co wnioskowali przedsiębiorcy, skupieni w Podlaskiej Radzie Przedsiębiorczości.

Nominacje zostały dokonane przez Kapitułę, która miała niezwykle trudne zadanie. Liczba kandydatur zgłoszonych do tegorocznej odsłony Podlaskiej Marki jest jedną z największych w historii przedsięwzięcia. We wszystkich kategoriach o uznanie ekspertów ubiegało się aż 179 różnorodnych produktów, ale tylko 21 spośród nich mogło przejść do kolejnego etapu rywalizacji.

Finaliści powalczą o osiem szklanych statuetek i nagrody pieniężne w wysokości 10 000 złotych. W każdej z siedmiu kategorii tematycznych o głosy Kapituły i tytuł Podlaskiej Marki zabiegać będą trzy kandydatury. Dodatkowo, jeden z finalistów otrzyma tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów – wyróżnienie przyznawane w głosowaniu internautów.

Głosowanie internetowe już się rozpoczęło i potrwa do 2 kwietnia. W tym okresie dwukrotnie, po upływie 7 i 14 dni od startu plebiscytu, opublikujemy wyniki cząstkowe – zapowiadają Wrota Podlasia. Ostateczne rozstrzygnięcie, podobnie, jak werdykt Kapituły, poznamy 27 kwietnia.

Wśród głosujących internautów rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród nich m.in.: kamera GOPRO HERO 4, zegarek sportowy Garmin Forerunner 35 oraz SmartWatch Sony 3 SWR50.

Redakcje Grupy Medialnej Narew kibicowały szczególnie zgłoszeniom z Ziemi Łomżyńskiej. Miło nam podkreślić, jest ich trochę. Wśród Produktów Spożywczych są wyroby spółdzielni „Mlekpol” w Grajewie i „Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem; Mlekopl ma szansę także w kategorii Inwestycje za linię do produkcji serów i ekologiczną kotłownię ze stacją LNG; w kategorii Wydarzenie jest w nominowanej trójce Seniorada, czyli impreza firmowana przez prezydenta Łomży i Łomżyńską Społeczną Radę Seniorów; Kultura to m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” w Łomży.

Nominacje do Nagrody Podlaska Marka:

Produkt Spożywczy:

Ser „Królewski z Kolna” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekpol” w Grajewie;

Syrop z rokitnika – „Szarłat” M. i W. Lenkiewicz sp.j.;

Wyroby mleczarskie produkowane pod marką „Mlekovita” – Spółdzielnia Mleczarska „Mlekovita”;


 

Produkt Użytkowy:

Implanty kostne pokryte warstwą węglowo-krzemową – „Medgal” Sp. z o.o.;

Łodzie spacerowe do aktywnej turystyki morskiej – „Balt-Yacht” K.A. i B. Kozłowscy sp.j.;

Regały Przesuwane Garderoba LOFT – „Malow” Sp. z o.o.;


 

Inwestycja:

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – „LECH” Sp. z o.o.;

Linia do produkcji serów i ekologiczna kotłownia ze stacją LNG – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol
w Grajewie;

Rozbudowa fabryk Pronar w Narewce i w Siemiatyczach oraz ukończenie budowy fabryki
w Hajnówce
– „Pronar” Sp. z o.o.


 

Odkrycie:

Przystosowanie maszyny do szycia dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych – uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku;

Koń zimnokrwisty w typie sokólskim – Wojewódzki Związek Hodowców Koni, Koło Terenowe
w Dąbrowie Białostockiej;

MATIA – sztuczne oko dla osób niewidomych – Petros Psyllos;


 

Wydarzenie:

Suwałki Blues Festival – Suwalski Ośrodek Kultury;

Seniorada – Prezydent Łomży i Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów;

Spływ Kajakowy Bugiem „500 Kajaków” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie;


 

Kultura:

Festiwal Kultury Tatarskiej – Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej;

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka” – Teatr Lalki i Aktora w Łomży;

Galeria Arsenał


 

Społeczeństwo:

Fundacja „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci;

Hospicjum Domowe Proroka Eliasza – Fundacja Podlaskie Hospicjum Onkologiczne;

Przedsiębiorcy dzieciom – Konsulat Honorowy Republiki Finlandii w Białymstoku


 

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe