Będzie Lato, nie będzie Gościńca?

  • 15.03.2017, 15:42 (aktualizacja 15.03.2017 15:47)
  • Maciej Gryguc
Będzie Lato, nie będzie Gościńca? Polskie Radio
Jest szansa na „Lato z Radiem” w Łomży, czyli umieszczenie miasta na letniej trasie koncertowej popularnej audycji Polskiego Radia. Przyjechałyby do miasta takie gwiazdy jak Lady Pank, Papa D czy Magda Steczkowska. Ale jest coś za coś – nie wystarczy wtedy pieniędzy na Gościniec Łomżyński.

Wszystko bowiem zależy od finansów. Prezydent miasta Mariusz Chrzanowski zwrócił się do Rady Miejskiej o dodatkowe 90 tysięcy złotych dla Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych na „wkład własny” w organizację koncertu. „Lato z Radiem”, czyli niezwykle popularna audycja radiowej „Jedynki” obchodzi w tym roku swoje 45-lecie. Od 25 lat towarzyszą jej latem cykle koncertów z udziałem znanych polskich wykonawców organizowane w mniejszych i większych miejscowościach kraju. W tym roku „LzR” planuje 20 koncertów, a łomżyński – 26 sierpnia - miałby być jednym z finałowych.

Jak informuje radnych prezydent Mariusz Chrzanowski, koszt organizacji atrakcyjnego koncertu to około 160 tysięcy złotych. Jest w tym wynagrodzenie dla Polskiego Radia w wysokości 140 tys. (m. in. zatrudnienie artystów i ekipy technicznej, ich transport, zakwaterowanie, koszty sceny i urządzeń do realizacji koncertu, materiały informacyjne i promocyjne). Pozostałe 20 tys. to nakłady miasta na np. zabezpieczenie medyczne, ochronę, sanitariaty, sprzątanie.

Prezydent podkreśla, że udało się wynegocjować z Polskim Radiem znaczące obniżenie opłaty w stosunku do propozycji wyjściowej wynoszącej 180 – 210 tys., a owe 140 tys. będzie najmniejszym wydatkiem spośród wszystkich miast organizujących tegoroczne koncerty „Lata z Radiem”. Dodatkową, choć trudniej wymierzalną korzyścią będzie obecność Łomży na antenie radiowej „Jedynki” w zapowiedziach, audycji „na żywo” 26 sierpnia rano, relacjach z wieczornego koncertu, plakatach i banerach reklamowych, matariałach reklamowych i promocyjnych, które znajdą się także w innych mediach. „Kosztem” jest jednak rezygnacja z „Gościńca...”, czyli imprezy, która od lat była główną letnią atrakcją miasta.

W tegorocznym budżecie miasta jest zapisane 70 tysięcy złotych dla MDK – DŚT na planowany wcześniej „Gościniec Łomżyński” (mieli się do niego dołożyć tz kwotą 80 tys. także sponsorzy). Stąd wniosek o 90 tysięcy.

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 15.03.2017, 18:11
Trzeba wesprzeć ,,biednych'', znanych artystów i zafundować im miły pobyt w Łomży za 140 tysięcy.Nasze miasto ma w zamian za to zaistnieć na antenie radiowej ,, Jedynki''. Przekonywujący argument, aby zrezygnować z ,, Gościńca Łomżyńskiego''.

Pozostałe