Sąd za pobicie dziecka

  • 16.03.2017, 14:44 (aktualizacja 16.03.2017 14:47)
  • Maciej Gryguc
Sąd za pobicie dziecka
Akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi Łomży skierowała do sądu łomżyńska Prokuratura Okręgowa. Mężczyzna odpowie za skatowanie ośmiomiesięcznego dziecka i groźby pod adresem jego matki, czyli swojej konkubiny.

Zarzut zawarty w akcie oskarżenia szczegółowo przedstawia w jaki sposób oskarżony „naraził ośmiomiesięczne dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Na podstawie ekspertyz biegłych śledczy ustalili, że 23-latek bił maleństwo rękoma po głowie i ciele.

Spowodował w ten sposób: „obrażenia ciała w postaci podbiegnięć krwawych koloru fioletowego, niejednorodnych, obejmujących policzek prawy i schodzących na małżowinę uszną prawą, okolicę skroniową owłosionej skóry głowy oraz okolicę oczodołu prawego, podbiegnięć krwawych niejednorodnych koloru fioletowego obejmujących policzek lewy i schodzących na małżowinę uszną lewą i okolicę podoczodołową oraz podbiegnięć krwawych koloru fioletowego zewnętrznej 1/2 górnej uda prawego o wymiarach około 5 cm x 7 cm, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów jego ciała na czas poniżej dni 7”. Jak dodają śledczy, „następnie zamknął drzwi wejściowe i zabrał telefon matce dziecka, czym uniemożliwił jej wezwanie i udzielenie pomocy medycznej dziecku...”.

Dodatkowy zarzut dotyczy skierowania przez 23-latka gróźb pozbawienia życia matki i jej synka.

Sprawcy wymienionych w akcie oskarżenia przestępstw grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe