On zbuduje Via Baltica

On zbuduje Via Baltica GDDKiA
Wojciech Borzuchowski z Zambrowa został dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. Nominację wręczył mu dyrektor generalny GDDKiA Krzysztof Kondraciuk.

Trudno byłoby w regionie znaleźć lepszego kandydata łączącego teoretyczną i praktyczną wiedzę drogowca z doświadczeniami pracy w parlamencie i samorządzie.

Jak podaje GDDKiA, Wojciech Borzuchowski ukończył studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Białostockiej, a potem także studia podyplomowe dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego i projektowania dróg. Przez lata był związany z administracją drogową, m.in. w latach 1986 – 1999 pracował w Rejonie Dróg Publicznych w Zambrowie oraz jako Kierownik Zarządu Drógw Zambrowie.

Jako prywatny przedsiębiorca, także działał w branży drogowej. Kierował m.in. zespołem nadzoru przy budowie obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa w ciągu drogi ekspresowej S8, nadzorował przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Zambrowa (m.in. dróg krajowych nr 8 i 63), fragmentów dróg krajowych nr 19 i 66, czy też rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 690 na odcinku Ostrożany – Siemiatycze.

Ma również bogate doświadczenia w sferze społecznej i politycznej. W latach 1999 –2004 pełnił funkcję wicestarosty powiatu zambrowskiego. W 2004 objął mandat posła IV kadencji z okręgu białostockiego z listy Prawa i Sprawiedliwości, gdy do Parlamentu Europejskiego dostał się Michał Kamiński. W kolejnych wyborach do Sejmu już nie startował, ale zdobywał jeszcze mandaty radnego powiatu zambrowskiego oraz województwa podlaskiego.

Pracy nowemu dyrektorowi nie zabraknie. Musi „ogarnąć” końcową fazę budowy ekspresowej S8 w granicach województwa podlaskiego (w budowie są jeszcze dwa odcinki) i dalej w kierunku Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowa. Bardzo zaawansowane są także przygotowania do budowy Via Baltica, czyli ekspresowej S61. To kilka zadań: druga nitka obwodnicy Szczuczyna, obwodnica Suwałk, fragment od Suwałk do przejścia w Budzisku. Ogłoszone zostały przetargi na 4 z 6 odcinków między Ostrowią Mazowiecką a Szczuczynem, a dwa ostatnie są przygotowywane.

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe