Sędziowie na zebraniach. W Łomży bez kolizji z obowiązkami

  • 20.04.2017, 12:34 (aktualizacja 20.04.2017 23:49)
  • Maciej Gryguc
Sędziowie na zebraniach. W Łomży bez kolizji z obowiązkami Sąd Okręgowy w Łomży
Niektóre media nazywały to protestem. Sędziowie unikali tego słowa i mówili o zebraniach, które są normalnym elementem pracy sądów. Niezależnie jednak od zastosowanej terminologii, w bardzo wielu sądach w kraju w czwartek 20 kwietnia o godz. 12 rozprawy się nie odbywały.

W Sądzie Okręgowym w Łomży też.

- Kiedy zaplanowane zostało zebranie, nie były wyznaczane wokandy na ten termin – powiedział sędzia Jan Leszczewski, rzecznik SO. - Nie będzie też kolizji z żadnymi innymi obowiązkami sędziów, ani przede wszystkim uciążliwości i utrudnień dla obywateli – zapewniał.

Ogólnopolskie media akcentowały jednak na ogół, że masowo organizowane zebrania i „zawieszenie” normalnego trybu pracy sądów na pół godziny, było jednak rodzajem protestu. Sprzeciwu wobec projektów reformy sądownictwa, które już trafiły do Sejmu. Zebrania miałyby służyć „utworzeniu forum współpracy samorządu sędziowskiego”.

- Wiem, że są do omówienie różne sprawy bieżące, ale ostatecznie zakres tematyczny zebrań zależy od prezesów – wyjaśniał Jan Leszczewski.

Zebranie w Sądzie Okręgowym w Łomży potrwało około pół godziny. Wybranych zostało dwóch przedstawicieli do "forum współpracy". Na głębsze analizy zapowiadanych zmian czasu nie nie wystarczyło. W podobny sposób czwartkowa praca wyglądała w niektórych sądach okręgu łomżyńskiego. Np. w Sądzie Rejonowym w Łomży zebranie też się odbyło. Nie ma żadnych informacji o zakłóceniach dostępu obywateli do instytucji wymiaru sprawiedliwości.

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe