piątek, 19 kwietnia 2024 06:22

ŁKS Łomża ustrzelił półfinał okręgowego Pucharu Polski

Półfinałowe spotkanie Ełkaesiacy wygrali z Ruchem Wysokie Mazowieckie 3:0. Dzięki temu awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski.
ŁKS Łomża ustrzelił  półfinał okręgowego Pucharu Polski

Spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Przeciwnikiem ŁKS Łomża okazał się nie tylko klub piłkarski z Wysokiego Mazowieckiego, ale także bardzo intensywny wiatr, który ułatwił rywalom przeprowadzenie kilku poważnych ataków. Mimo tego Ruch Wysokie Mazowieckie nie uzyskał przez to przewagi i zaprzepaścił możliwość zdobycia bramek. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie i wiatr okazał się sprzymierzeńcem biało-czerwonych. Bramki strzelili: w 69. minucie Przemysław Olesiński, w 78. Marek Kaliszewski i w 90. minucie Reinaldo Melao (na zdjęciu poniżej).

Wynik środowego meczu pozwolił awansować ŁKS Łomża do finału Okręgowego Pucharu Polski. 7 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Warmią Grajewo, która zwyciężyła w półfinale z drugim garniturem Jagiellonii Białystok 3:0. Zwycięstwo w tym przypadku grajewianom zapewnili Kamil Randzio (2 bramki) i Damian Zubowski.

Miejsce rozegrania finału Okręgowego Pucharu Polski nie jest jeszcze znane.