Policja w budowlance

  • 17.05.2017, 13:10 (aktualizacja 17.05.2017 14:27)
  • Marlena Siok
Policja w budowlance
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży- Artur Ciborowski i szef Komendy Miejskiej Policji w Łomży- komisarz Marek Sienkiewicz podpisali umowę o kontynuacji współpracy.

-Porozumienie ma na celu promowanie służby w policji i krzewienie obywatelskich postaw. Myślę, że takie porozumienie jest bardzo cenne dla młodzieży, która może posiąść wiedzę na temat pracy w policji i o poszczególnych jej działach, do których należą m.in służby ruchu drogowego, kryminalne oraz dochodzeniowo-śledcze- mówi komendant Marek Sienkiewicz.

Porozumienie dotyczy współpracy w realizacji programu tzw. klas mundurowych, które w budowlance istnieją od kilku lat. Dla policji jest to jeden z elementów realizacji działań na na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności, a także propagowania prawidłowych i odpowiedzialnych zachowań wśród młodzieży.

-Podpisanie umowy z Komendą Miejską Policji w Łomży otwiera szerokie możliwości przed uczniami. Dzięki temu możemy pracować z funkcjonariuszami prewencji. Odbywamy spotkania, na których uczniowie zapoznają się ze specyfiką pracy policjanta. Ostatnio uczestniczyliśmy w forum poświęconym bezpieczeństwu. Takich inicjatyw w przeciągu kilku lat było wiele i będziemy je kontynuować- uzupełnia Anna Ulińska- wychowawczyni klasy o profilu policyjnym.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży był w mieście pierwszą placówką wprowadzającą możliwość kształcenia się w klasach „mundurowych”.

-W przyszłości chcę zostać policjantką, a wybór tego profilu w „budowlance” otwiera mi drogę do pracy w służbach policyjnych- przyznaje Weronika Zarańska- uczennica II klasy AP.

Porozumienie podpisane między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży i Komendą Miejską Policji w Łomży jest kontynuacją dotychczasowych działań dydaktyczno-wychowawczych w sferze szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W przyszłym roku szkolnym budowlanka proponuje młodzieży nie tylko mundurową klasę policyjną, ale także m.in. wojskową i strażacką.

Marlena Siok

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe