Dziecko poszkodowane na Zjeździe

  • 17.05.2017, 13:43 (aktualizacja 17.05.2017 13:46)
  • Maciej Gryguc
Dziecko poszkodowane na Zjeździe lomza.pl
Uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży został poszkodowany w zdarzeniu na ulicy Zjazd. Nic groźnego się nie stało, ale zapadła decyzja o przewiezieniu chłopca na medyczne oględziny ręki w Białymstoku.

Według relacji świadków grupa dzieci pod opieką jechała rowerami w kierunku stadionu (na zajęcia wychowania fizycznego), część szła pieszo. Jeden z chłopców nie zmieścił się na wąskim chodniku, zjechał z krawężnika, „odbił się” od przejeżdżającej akurat cysterny z mlekiem i upadł.

Policja wyjaśnia szczegółowo okoliczności zdarzenia, które na pewien czas utrudniło komunikację na ważnym szlaku tranzytowym przez miasto.

To, co stało się na Zjeździe powinno być potraktowane jako ostrzeżenie. Zaczyna się już na dobre sezon sportowy. Na łomżyński stadion, położony przy niezwykle ruchliwej drodze pełnej ciężkich pojazdów, co chwilę będą wędrowały albo jechały grupy dzieci i młodzieży. Każda taka wyprawa to sygnał dla organizatorów i opiekunów zajęć do zastosowania, albo i potrójnej czujności. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i impuls, aby jeszcze raz przeanalizować oznakowanie ulicy. Dla władz miasta z kolei – bodziec do zastanowienia jako poprawić drogę na stadion. Może poszerzenie chodników w niektórych miejscach, może barierki zabezpieczające?

fot. Zjazd to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Łomży

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe