Wymurowali „Budowlankę” [VIDEO i FOTO]

  • 18.05.2017, 11:24 (aktualizacja 18.05.2017 14:49)
  • Marlena Siok
Wymurowali „Budowlankę” [VIDEO i FOTO]
Swoje umiejętności budowlane sprawdzili w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży uczniowie 6 szkół z regionu północno-wschodniego. Podczas IX edycji konkursu „Buduj z Prefbetem Śniadowo” liczyła się wiedza teoretyczna i praktyczna.

Efekty kilkuletniej nauki w teoretycznym teście z wiedzy ogólnobudowlanej oraz praktycznym wykonywaniu prac murarskich sprawdziło 18 uczniów. Do rywalizacji stanął Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Ełku, Augustowskie Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół Nr 1 w Bielsku Podlaskim, a także gospodarze z ZSTiO nr 4 w Łomży.

-Konkurs „Buduj z Prefbetem Śniadowo” ma na celu promowanie technologii murarskich wykorzystujących System Śniadowo, czyli kompletny system do budowy domu jedno i wielorodzinnego. Konkurs ten jest dla nas bardzo efektywną formą współpracy ze szkołami o profilu budowlanym. Biorą w nim udział nie tylko uczniowie z Łomży, ale również z makroregionu. Dla nas bardzo ważne jest, że możemy stosować reguły społecznej odpowiedzialności biznesu i możemy te kadry kształcić od samego początku- mówi Michał Szczepankowski, dyrektor handlowy spółki Prefbet.

Każdą ze szkół reprezentowało po trzech uczniów. Pierwszym etapem rywalizacji był test z wiedzy teoretycznej. Potem zadaniem dla najlepszych było wymurowanie fragmentu ściany z bloczków gazobetonowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali ten sam projekt i zestaw niezbędnych narzędzi.

-Kiedy dziewięć lat temu ruszał konkurs, byliśmy zainteresowani tym, żeby nasza młodzież poznawała nowe technologie i upowszechniała je w środowisku. Nasi uczniowie po skończeniu szkoły często zakładają własne firmy. Tego typu działania dają możliwość sprawdzenia umiejętności oraz zdobycia cennych kwalifikacji- przyznaje Artur Ciborowski- dyrektor ZSTiO nr 4 w Łomży.

Najlepszymi "budowlańcami" okazali się - Mateusz Chaberek (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży) oraz Jakub Sobolewski (Zespół Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku). Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci elektronarzędzi.

Marlena Siok
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe