Małe mieszkanie czy duży własny dom? (co wybrać)

Małe mieszkanie czy duży własny dom? (co wybrać)
Szukając idealnego miejsca dla swojej rodziny wielu z nas staje obecnie przed dylematem czy kupić większe mieszkanie w samym mieście, czy za podobną kwotę nabyć wymarzony dom pod miastem. Razem z firmą BARTEK DOMY DREWNIANE I WNĘTRZA sprawdzimy co lepiej wybrać

Dla niektórych, ze względu na dotychczasowe doświadczenia życiowe czy wieloletnie marzenie, wybór będzie oczywisty. Jednak dla wielu może okazać się bardzo trudny. Sporo zależy tu od preferencji i potrzeb rodziny. Przed rozpoczęciem poszukiwań warto je nazwać i nadać im rangę ważności, bo przecież koszty kosztami, ale chodzi o to by czuć się dobrze tam, gdzie się mieszka.

Zakup mieszkania w mieście daje nam możliwość bezpośredniego korzystania z całej infrastruktury. Dobrze rozwinięta komunikacja miejska pozwala na sprawne i tanie dotarcie do miejsca pracy, czy szkoły, bez konieczności angażowania własnego samochodu. Na terenie miast istnieje dobrze rozbudowana infrastruktura oświatowa co przy wyborze przedszkola, czy szkoły daje nam szeroki wachlarz możliwości. Sklepy, galerie handlowe, miejsca kultury - to wszystko znajdzie się w zasięgu naszej ręki jeżeli zdecydujemy się na zakup mieszkania na terenie dużego miasta.

Poradnik inwestora - wszystko o budowie domu z drewna (pobierz)

Czy jednak mieszkanie w mieście ma same plusy? Na pewno nie trzeba nikogo przekonywać, że ciągły hałas, pośpiech, a także ograniczona przestrzeń mieszkania nie sprzyjają efektywnemu wypoczynkowi. Jest to istotny aspekt, gdyż własny dom, czy mieszkanie stanowić ma nie tylko miejsce wykonywania codziennych, rodzinnych obowiązków, ale także miejsce odpoczynku i relaksu.

A może zatem zdecydować się na zakup własnego domu pod miastem? Wielu z nas rozważając zakup domku oczami wyobraźni widzi już te wszystkie radosne chwile spędzane wspólnie z rodziną, czy to w salonie przy kominku, czy na pięknie zaaranżowanym ogrodzie. Ceny domów porównywalne są do cen większych mieszkań na terenie samego miasta. Z tego też względu wielu z nas zastanawia się czy zakup domu pod miastem nie jest ciekawą alternatywą dla większego mieszkania w mieście. Większa powierzchnia mieszkalna, własny garaż oraz ogród to bez wątpienia wielkie atuty domu pod miastem.

Czy istnieje jednak alternatywa łącząca w sobie zalety mieszkania w mieście i korzyści z posiadania własnego domu w spokojnej okolicy?

Budowa domu z drewna od czego zacząć (sprawdź)

Takim rozwiązaniem wydaje się budowa domu drewnianego, mamy możliwość zamieszkania w nim już po 3-5 miesiącach od dnia rozpoczęcia budowy. Domy te w całości wykonane są z naturalnego i ekologicznego materiału. Wznosi się je najczęściej z drewna świerkowego, sosnowego, modrzewiowego lub jodłowego, które wcześniej jest odpowiednio strugane, suszone oraz impregnowane. Niewątpliwą zaletą domu z drewna jest także komfort mieszkania. Domy stanowią idealną propozycję dla rodzin, które poszukują niebanalnych rozwiązań i cenią sobie kontakt z naturą. Domy drewniane doskonale wpiszą się w każdy krajobraz i stworzą wyjątkowe uczucie pełnej harmonii z otaczającym nas światem. Dodatkowo wykreują w swoich wnętrzach pozytywną atmosferę. Powietrze w domach drewnianych jest zawsze czyste, świeże i pachnie lasem.  Drewno jest unikatowym materiałem budowlanym, posiadającym zdolność „oddychania”, dlatego też zapewnia obieg powietrza, a także izolację termiczną. Domy ogrzewają się już w kilka godzin i utrzymują odpowiednią temperaturę o każdej porze roku, nawet w przypadku siarczystych mrozów.

Jak może wyglądać dom z drewna? Bardzo nowocześnie! Zapraszamy na prezentację domu drewniany zbudowany przez podlaską firmę BARTEK DOMY DREWNIANE I WNĘTRZA

Fabryka Domów Drewnianych BARTEK
Mirosław Bober i Mariusz Bober

ul. Budowlanych 4
21-300 Radzyń Podlaski

Telefony
tel. 83 352 76 86
kom. 501 511 888
kom. 501 309 913

E-mail
biuro@domy-bartek.pl
 

Nowość! Poradnik inwestora - pobierz najważniejsze informacje o budowie domu
 

Artykuł sponsorowany

Piotr Marek
Podziel się:
 

Pozostałe