Prezydenckie odznaczenia dla samorządowców

  • 29.05.2017, 17:47 (aktualizacja 29.05.2017 17:51)
  • Maciej Gryguc
Prezydenckie odznaczenia dla samorządowców Kancelaria Prezydenta RP
Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Andrzej Duda uhonorował osoby zasłużone w działalności na rzecz rozwoju samorządu. Znalazł się w tym gronie m.in. Andrzej Duda, burmistrz Kolna.

Zbieżność z upodobanie podchwyciły media, ale nie była to pierwsza okazja do spotkania Andrzeja Dudy z Andrzejem Dudą. Kandydujący na urząd Prezydenta RP polityk Prawa i Sprawiedliwości z przyjemnością odwiedził związanego z PiS burmistrza w Kolnie.

Tym razem okazją było zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego dużego grona samorządowców różnych szczebli.

- Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich – cytuje wystąpienia prezydenta oficjalny portal głowy państwa www.prezydent.pl.

Według relacji, prezydent Andrzej Duda podkreślił, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.

- Proszę, abyście na wszystkie zmiany, które są realizowane i dotyczą samorządu terytorialnego patrzyli w sposób niezwykle uważny, byście się temu przyglądali i analizowali i czuli ten potencjał i siłę, by wyrazić głos - powiedział Andrzej Duda. Prosił samorządowców o pozytywne, krytyczne, ale życzliwe podejście.

- Przyjmijmy z góry założenie, że państwo chcecie działać jak najlepiej dla swoich społeczności lokalnych, a rządzący chcą działać jak najlepiej dla Rzeczypospolitej, czyli także dla waszych społeczności lokalnych - mówił prezydent.

Podkreślił, że cieszą go dwie konkluzje z tego spotkania: zobowiązanie do przeglądu w Pałacu Prezydenckim prawa samorządu terytorialnego oraz otwartość przedstawicieli samorządów na dyskusję na temat przyszłych rozwiązań ustrojowych dotyczących samorządu terytorialnego.

Prezydent Andrzej Duda wręczył z tej okazji odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Znalazł się w gronie uhonorowanych nie tylko Andrzej Duda, burmistrz Kolna, ale także Bogdan Zieliński, starosta wysokomazowiecki, Radosław Dobrowolski, burmistrz Supraśla i Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

 

Maciej Gryguc

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe