Policyjne święto na łomżyńskim Starym Rynku

Policyjne święto na łomżyńskim Starym Rynku KMP Łomża
Dziesiątki funkcjonariuszy policji z Łomży, Grajewa i Kolna wzięło udział w uroczystości Święta Policji w Łomży. Specjalnymi gośćmi trzech komend byli m. in. wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki, samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych, mieszkańcy.

Policyjne święto odbywa się w lipcu na pamiątkę ustanowienia w 1919 roku, Policji Państwowej w Polsce, która odzyskała niepodległość. Tym razem wspólnie postawiły je uczcić jednostki z  Łomży, Grajewa i Kolna.

Uroczysty apel na Starym Rynku w Łomży poprzedzony został mszą w łomżyńskiej Katedrze celebrowaną przez księdza biskupa pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej  Tadeusza Bronakowskiego.

Jak poinformowała Ewelina Szlesińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, świąteczne spotkanie było okazją do uhonorowania policjantów, którzy codziennie pełnią służbę i dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 64 mundurowych z Łomży, 23 z Grajewa oraz 24 funkcjonariuszy z Kolna. Nadkomisarzem policji został komendant miejski w Łomży Marek Sienkiewicz, a podinspektorem zastępca komendanta  w Grajewie Marek Palecki.

Było także wiele medali „Za Długoletnią Służbę”, odznak „Zasłużony Policjant”, a także medali  od zaprzyjaźnionej mundurowej formacji za „Zasługi Dla Pożarnictwa”.  Popłynęły także w kierunku policjantów słowa życzeń, gratulacji i podziękowań ze strony uczestników uroczystości.

Jak dodaje Ewelina Szlesińska, z myślą o mieszkańcach, którzy odwiedzili miejsce uroczystego apelu, policjanci zorganizowali stoiska profilaktyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród dzieci. Można było tam obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów w służbie, zapoznać się z pracą dzielnicowego oraz porozmawiać o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w trakcie letniego wypoczynku.  

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił przede wszystkim, że trud i zaangażowanie policjantów są dostrzegane i doceniane przez mieszkańców. Widoczne jest to w badaniach wskazujących, że w kraju 80 procent osób ma poczucie bezpieczeństwa, a w społecznościach lokalnych ten wskaźnik sięga nawet 90 proc.  

Uroczystość uświetniła defilada w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej wystawionej przez Oddział Prewencji Policji w Białymstoku oraz kompanii funkcjonariuszy odznaczonych i mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Natomiast oprawę muzyczną zapewniła Miejska Orkiestra Dęta z Kolna pod batutą kapelmistrza Pawła Podeszwika.

Maciej Gryguc

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe