Wakacyjne przejażdżki rowerowe po Łomży i okolicach

  • 12.07.2017, 10:30 (aktualizacja 11.07.2017 23:05)
  • Marlena Siok
Wakacyjne przejażdżki rowerowe po Łomży i okolicach
Dni są coraz cieplejsze, a pogoda zaczyna nas rozpieszczać. To dobry czas, aby wspólnie z rodziną czy nawet samotnie wybrać się na przejażdżkę rowerem w wyznaczonych do tego miejscach.

Green Velo – wschodni szlak rowerowy
W woj. podlaskim znajduje się najdłuższy 590-kilometrowy odcinek. Odcinek trasy rowerowej do Łomży, o łącznej długości ok. 40 km, poprowadzony został od miejscowości Nowe Chlebiotki do miasta Łomża drogami zlokalizowanymi na terenie gmin Rutki i Łomża. 


Propozycja nr 1 – Łomża-Szczepankowo-Mątwica-Szablak-Łomża
Dystans trasy wynosi 41.1 km, więc nadaje się dla osób, które uwielbiają dłuższe wyprawy. Trasa rowerowa należy do tych łatwiejszych. Przez większość drogi przeważa asfalt różnej jakości, mały ruch samochodów, ale za to widoki – przepiękne.


Propozycja nr 2 – Zambrów-Łomża-Zambrów
Idealna na rodzinną wyprawę, chociaż dystans trasy wynosi około 57 km! Natomiast przewyższenia na tym odcinku mają zazwyczaj do 361 m.  Trasa polecana jest zwłaszcza miłośnikom amatorskich przejażdżek. 


Propozycja nr 3 - Dw. PKS – ul. Sikorskiego - ul. Zdrojowa - Stara Łomża nad Rzeką - Góra Królowej Bony - Dw. PKS. Trasa wynosi około 10 km. Idealna na rodzinne wędrówki, czy dla osób, które nie lubią zbyt długich wypraw.  Warto wspomnieć, że Góra Królowej Bony jest bardzo urokliwym miejscem, dlatego można zrobić sobie przerwę w tym miejscu i popodziwiać piękne widoki doliny Narwi.


Propozycja nr 4 - Dw. PKS - Kupiski Stare - Jednaczewo - Lasek Jednaczewski – Dw. PKS.
Długość trasy wynosi około 21 km. Przejeżdżając tmi drogami, warto zwrócić uwagę piękną panoramę doliny Narwi, czy na rezerwat florystyczny „Rycerski Kierz” w Lasku Jednaczewskim.


Propozycja nr 5 - Dw. PKS - Al. Legionów - stacja BP - ul. Poznańska -
ul. Poligonowa - Konarzyce - ul. Kraska - ul. Poznańska - stacja BP - Al. Legionów - dw. PKS.
Ta trasa należy do tych bardziej krótkich. Jej długość wynosi do 10 km. Idealna na rodzinną wycieczkę. 
Wakacje są idealnym momentem, żeby spędzić czas aktywnie i wybrać się na wycieczkę rowerową. Powinniśmy korzystać z uroków Podlasia i poznawać nowe, niesamowite miejsca. 

Marlena Dziemińska

Marlena Siok
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe