Uwielbiać Boga przez śpiew

  • 12.07.2017, 18:14 (aktualizacja 12.07.2017 18:23)
  • Marlena Siok
Uwielbiać Boga przez śpiew
Modlić się, wielbić Pana Boga można na wiele sposobów. Kapucyński Zespół Uwielbienia robi to poprzez śpiew. Po prostu starają się zarażać ludzi wiarą!

Grupa działa przy Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów.  Inicjatorem powstania zespołu był Mariusz Kowalski, który zaproponował Proboszczowi ,  aby organizować w parafii wieczory uwielbienia. Coraz więcej osób chciało dołączyć do tej inicjatywy i tak powstał Kapucyński Zespół Uwielbienia. 
Zespół składa się z 11 osób, a opiekę nad nimi sprawuje brat Piotr i Adam. Zespół stara się spotykać regularnie. Jak wyglądają ich spotkania?
- Zawsze przed spotkaniem mamy modlitwę, a później rozpoczynamy próbę. Uczestniczymy również w Mszach Świętach. Zdarzają się także grille czy ogniska, żeby razem spędzić czas na rozmowie i zabawie – mówi Gabriela Domalewska, jedna z członkiń zespołu. 
Na samym początku Kapucyński Zespół Uwielbienia organizował wieczory uwielbienia tylko przy parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży. Jak wspomina Klaudia Jermacz, przełomowym momentem dla zespołu był koncert uwielbienia w II LO w Łomży razem z Wyrwanymi Z Niewoli. 
Do zespołu może dołączyć każdy, wystarczy kochać Boga i uwielbiać śpiewać. Jak to zrobić? Należy wybrać się do Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, napisać wiadomość na ich facebooku lub po prostu odezwać się do któregoś z członków zespołu! 
Kapucyński Zespół Uwielbienia zbiera również na nowy sprzęt, dzięki któremu będą mogli się rozwijać i działać jeszcze prężniej. Pieniądze można przekazywać po przez stronę: https://wspieram.to/kapucynskizespoluwielbienia. Wspierajmy, bo warto! 

Marlena Dziemińska

Marlena Siok

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe