Przedstawiciel ambasady USA w Łomży

  • 15.07.2017, 10:15 (aktualizacja 14.07.2017 22:22)
  • Marlena Siok
Przedstawiciel ambasady USA w Łomży
Rozmowy dotyczące sytuacji ekonomicznej naszego miasta oraz możliwości współpracy ze stroną amerykańską. To kwestie podejmowane podczas spotkania Zastępcy Prezydenta Łomży Agnieszki Muzyk z Aeronem Fishmanem, pełniącym funkcję szefa Wydziału ds. Polityki Wewnętrznej Sekcji Polityczno- Ekonomicznej i Społecznej Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

- Łomża jest otwarta na współpracę z Amerykanami – podkreśla zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk. Przykładem tego jest lutowa wizyta przedstawicieli gubernatora stanu Nevada, podczas której rozmawiano głównie o współpracy gospodarczej nie tylko samorządu, ale i lokalnych przedsiębiorców. – Mamy też w Stanach Zjednoczonych miasto partnerskie, jakim jest Muscatine, z którym chcemy odnowić przygasłą w ostatnich latach współpracę – dodaje Agnieszka Muzyk przypominając czerwcową wizytę w Łomży wiceprezesa organizacji miast siostrzanych z Muscatine.

W rozmowie pojawiły się również pytania dotyczące możliwości nawiązania kontaktów gospodarczych z firmami, które zechciałyby inwestować na terenie Łomży. Aaron Fishman zapewnił, że wszelkie działania podejmowane przez władze Łomży w kierunku współpracy ze stroną amerykańską, mogą liczyć na przychylność Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Marlena Siok
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łomżyniak
Łomżyniak 15.07.2017, 11:55
Brawo Agnieszka.

Pozostałe