Wakacje. Dzieci podróżują po kulturze

  • 11.08.2017, 14:09 (aktualizacja 11.08.2017 14:32)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Wakacje. Dzieci podróżują po kulturze
Dla Cristal i Fahry'ego spotkanie z dziećmi z Łomży to podobnie ekscytująca przygoda jak dla młodych łomżyniaków zetknięcie z gośćmi z Meksyku oraz Indonezji.

- Warsztaty „Podróże po kulturze” mają na celu zapoznać dzieci z inną kulturą i językiem – mówi Joanna Klama,instruktor do spraw teatru. Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży organizuje interdyscyplinarne zajęcia artystyczne, w tym językowe.

Organizatorzy warsztatów próbują oswoić dzieci z innymi językami i kulturą. Podstawą są zajęcia z wolontariuszami, którzy przyjechali do Łomży z Indonezji i Meksyku. Cristal i Fahry starają się pokazać dzieciom swoje kraje, ponadto uczą swoich języków poprzez śpiewanie piosenek, liczenie czy poznawanie kolorów. Wprowadzają także nowe zabawy, które są znane tylko w ich państwach. Goście z zagranicy równie wiele zyskują poprzez spotkanie z polskimi dziećmi. Uczą się języka i chętnie wplatają go w swoje wypowiedzi.

- Chodź, chodź... - dzielnie mierzy się z dźwiękami polszczyzny Indonezyjczyk Fahry.

W kulturalnej podróży dzieci mają także okazję tańczyć zumbę z Dianą Wąsewicz. Jak sama opowiada, nauczanie dzieci jest zawsze ciekawe, dużo się dzieje. Dzięki temu uczestnicy mają okazję rozruszać mięśnie i poznać rytmy latynoamerykańskie.

- O zajęciach dowiedziałam się od mamy, która mnie na nie zapisała. Podobają mi się wszystkie zajęcia, dobrze się na nich bawię – opowiada ośmioletnia Magdalena Kalinowska.

Trwają również zajęcia teatralne, które prowadzi Joanna Klama. Ich uczestnicy mają się integrować i przełamywać swoje obawy. Ponadto Magda Sinoff i Bernard Karwowski organizują zajęcia muzyczne, gdzie dzieci uczą się np. piosenek w języku angielskim.

- Chodzi o to, żeby w wakacyjnym czasie dzieci się nie nudziły, a za to integrowały i poznawały inne kultury. Można powiedzieć, że wszyscy tworzymy tutaj jedną rodzinę – opowiada Joanna Klama.

To także podkreśla Bernard Karwowski: zabawa, szlifowanie języka angielskiego i jeszcze raz zabawa w miłej atmosferze.

Na warsztaty uczęszczało 15 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Tekst i foto Marlena Dziemińska

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe