Siedmiu walczy o Nowgród

  • 12.08.2017, 00:56 (aktualizacja 12.08.2017 10:04)
  • Maciej Gryguc
Siedmiu walczy o Nowgród
Siedmiu kandydatów walczyć będzie o stanowisko burmistrza Nowogrodu. Z możliwości zgłoszenia kandydata skorzystały wszystkie komitety zarejestrowane w ustawowym terminie.

Termin podania nazwisk kandydatów upływał 11 sierpnia północy. Żaden z komitetów nie oczekiwał do ostatniej chwili. Dzień wcześniej zgłoszeni zostali już Witold Małachwiej oraz Andrzej Piotr Więckowski. W piątek stawkę rywali uzupełnili: Marek Bączek, Krzysztof Chojnowski, Zenon Krajewski, Grzegorz Palka i Roman Tyszka.

Komisja wyborcza ma jeszcze czas na sprawdzenie  czy w każdym przypadku złożony został komplet dokumentów, a przede wszystkim 150 podpisów poparcia. Dlatego oficjalny komunikat o kandydatach ogłoszony zostanie w poniedziałek.        

Ciekawostką jest, że nie ma wśród startujących komitetów żadnego, który posługiwałby się nazwą jakiejś znanej partii, choć niektóre sięgnęły po wiele mówiące skojarzenia. Są zatem w rywalizacji: Komitet Wyborczy Wyborców  PiS, ale skrót ten rozwinięty jest jako Prawa i Samorządności (pełnomocnikiem jest Anna Dorota Sawczuk, a siedzibą Stara Łomża nad Rzeką); KWW Razem dla Dobra Wszystkich (Agnieszka Jankowska, Nowogród); KWW Porozumienie Mieszkańców (Magdalena Karolina Bączek, Nowogród); KWW Jedność i Siła (Leszek Białowąs, Mątwica); KWW Zenona Krajewskiego (Jarosław Bagiński, gmina Piątnica); KWW Dla Dobrej Zmiany (Anna Chojnowska , Mątwica) i KWW Tyszka 17 (Bogdan Moraczewski, Nowogród).

Głosowanie odbędzie się w niedzielę 3 września.

Maciej Gryguc
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe