Fundacja Orange przychodzi z pomocą

  • 1.09.2017, 00:48 (aktualizacja 01.09.2017 00:52)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Fundacja Orange przychodzi z pomocą
Szkoła podstawowa w Pęchratce Polskiej w gminie Szumowo chce stworzyć coś fajnego razem z Fundacją Orange. O co dokładnie chodzi?

Pracownie Orange to program społeczny, w ramach którego firma zakłada i pomaga prowadzić multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. Fundacja stworzyła już 77 takich miejsc w Polsce. Każde wyposażone jest w komputery, bezpłatny Internet, konsolę do gier, telewizor LCD i meble. Ponadto Fundacja Orange pomaga opiekunom pracowni prowadzić świetlice, urozmaicać ich ofertę i działać na rzecz rozwoju lokalnych społeczności.

W projekcie bierze także udział szkoła podstawowa w Pęchratce Polskiej. Pracownia multimedialna miałaby znajdować się w budynku szkoły. Z tego miejsca będzie mógł korzystać każdy mieszkaniec wsi. Fundacja Orange wyposaży ją w laptopy, telewizor, konsolę oraz meble i inne urządzenia. Również trzy osoby zostaną wysłane na szkolenie z informatyki, aby móc pomagać osobom w korzystaniu z pracowni multimedialnej. Co ważne po stworzeniu jej, mieszkańcy wsi będą mogli zbierać punkty za organizowanie imprez integracyjnych. Zebrane punkty Fundacja Orange będzie wymieniać na nowy sprzęt.

Szkoła Podstawowa w Pęchratce Polskiej musi wysłać wniosek do 8 września. Gdy przejdą do kolejnego etapu, z pomocą będą musieli przyjść internauci, którzy we wskazanych dniach będą mieli okazję głosować na wybrany projekt. Więcej informacji można uzyskać na: https://pracownieorange.pl/

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe