Prawdziwe anioły są wśród nas

  • 13.09.2017, 09:19 (aktualizacja 13.09.2017 09:54)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Prawdziwe anioły są wśród nas
Ciekawi ludzie, dobra sztuka, muzyka, piękne wystawy, zmagania sportowe oraz skłaniające do zadumy spektakle teatralne i happeningi uliczne. A przede wszystkim wyjątkowe filmy. Tak upłynął 5. Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich „Łomża- Ja i Ty”.

Na projekcje filmowe goście przybywali bardzo licznie. Obejrzeli wspólnie siedem różnorodnych filmów zarówno polskiej jak i zagranicznej produkcji, np. z Hiszpanii. Ciekawe i niezwykle zaskakujące okazały się przerwy między filmami, podczas których widzowie żywo o nich dyskutowali. Szczególnie często głos zabierała młodzież. Z pewnością emocje, które towarzyszyły obejrzeniu filmów to niedosyt, który widzowie uśpili na kolejny rok.

Istotnym elementem festiwalu były także wernisaże. Swoje prace zaprezentował m.in. Sylwester Chrapowicz w intrygującej wystawie „Pokolenie Y” oraz Iwo Świątkowski w wernisażu „Kamienia blues”. Dzięki uprzejmości Jadwigi Serafin goście zostali zaproszeni do restauracji „Na Farnej”, w której odbyła się projekcja filmu o barwnej postaci, zasłużonej dla łomżyńskiego kręgu sztuki, Tomaszu Brzezińskim, założycielu Czarnego Teatru.

Nie sposób pominąć także sportowych zmagań osób niepełnosprawnych na Stadionie Miejskim w Łomży w olimpiadzie lekkoatletycznej. Osoby z niepełnosprawnościami z pewnością dowiodły, iż potrafią być aktywne i wiarą we własne możliwości są w stanie pokonywać codzienne bariery.

Tegoroczny, 5 Europejski Festiwal Filmowy i Sztuk Wszelakich w tym roku zakończył się wspólną zabawą i integracją na świeżym powietrzu. Tradycyjna zbiórka pieniędzy w postaci loterii fantowej została przeznaczona na rzecz wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. Mieszkańcy naszego miasta, chętni do wspólnej pomocy w dobrym nastroju bawili się do późnych godzin wieczornych, a satysfakcja z zakupionych losów wydawała się ogromna.

- Bardzo się cieszę z nagrody. Udało mi się wylosować bon do salonu kosmetycznego. Jak każda kobieta jestem niezmiernie zadowolona. Najważniejsze jednak, że cel jest szczytny. Takie wydarzenia powinny odbywać się w Łomży częściej. My pomagamy, a nasze pociechy świetnie się bawią. A do salonu z pewnością wybiorę się jak najszybciej- przyznaje Jolanta.

Uroczy wieczór, wprowadzając niezwykle poruszającą atmosferę uświetnił występ m.in. niewidomego perkusisty. Brak jednego ze zmysłów nie stanowił problemu by wydobyć z instrumentu poruszające serce dźwięki.

Gwiazdą wieczoru okazał się zespół MadBee, który stanowił wisienkę na torcie dla najwytrwalszych gości pikniku.

Organizatorzy 5. Europejskiego Festiwalu Filmowego i Sztuk Wszelakich oraz łomżyniacy dokładający swoją cegiełkę do wsparcia podopiecznych DPS-u udowodnili, że prawdziwe anioły są wśród nas.

- Marlena Siok | Narew.info

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe