Piotr Łobodziński na schodach w Europie., Wiemy co wybiegał

  • 13.09.2017, 13:50 (aktualizacja 13.09.2017 13:57)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Piotr Łobodziński na schodach w Europie., Wiemy co wybiegał
Wieżowce w Wiedniu. Brnie i Bratysławie były miejsce weekendowej rywalizacji specjalistów towerrunningu, czyli biegania po schodach.

Cykl Towerrunning Tour pod patronatem Towerrunning World Association składa się z trzech biegów o sprinterskim charakterze rozgrywanych przez trzy kolejne dni w trzech pięknych miastach Europy Środkowej.

Jak relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża, którego barwy reprezentuje Piotr Łobodziński, biegacz wygrał pierwszy etap cyklu w Wiedniu z czasem 3,5 minuty. Jednak drugie miejsce dnia następnego w Brnie oraz ta sama lokata na koniec w Bratysławie, wystarczyło tylko do zajęcia drugiego miejsca w klasyfikacji końcowej. Wygrał, podobnie jak przed rokiem, Słowak Tomas Celko, trzeci był Kolumbijczyk - Frank Carreno.

Po starcie zawodnik klubu LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża podzielił się refleksjami na temat trzydniowej imprezy:

Drugi raz w tym sezonie kończę zawody na schodach na drugim miejscu (po Seulu w kwietniu). Nie jest to jakaś porażka, nic z tych rzeczy. Rok temu Towerrrunning Tour Vienna – Brno - Bratislava również skończyłem ze srebrem. Po prostu prostu są to 3 krótkie wyścigi (czasy: 3:30, 2:59 i 1:49), a ja nigdy sprinterem nie byłem. Dodatkowo czasy jakie kręciłem w tym roku były lekko słabsze niż w 2016, a więc forma minimalnie niższa na takich biegach. Nie można mieć wszystkiego. Z drugiej pozycji jestem jak najbardziej zadowolony. Fajnie spędzone towarzysko 3 dni w Austrii, Czechach i na Słowacji z towerrunningową rodziną. Gratulacje dla pozostałych chłopaków z Polski - chyba rosną mi następcy."

Bilans Piotra Łobodzińskiego na schodach w tym roku i tak wygląda imponująco: 19 startów, 16 razy triumf, 3 razy drugie miejsce, zdecydowane prowadzenie w tegorocznym rankingu towerrunningowego cyklu.


 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe