Piesi na przejściach. Zabłyśnij – radzą policjanci

  • 10.10.2017, 13:17 (aktualizacja 10.10.2017 13:24)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Piesi na przejściach. Zabłyśnij – radzą policjanci
Doświetlanie przejść dla pieszych okazuje się naprawdę skutecznym rozwiązaniem – uważają łomżyńscy policjanci i władze miasta. Prezydent Mariusz Chrzanowski zapowiedział, że działania przynoszące znaczną poprawę sytuacji, będą kontynuowane.

- Sprawy bezpieczeństwa mieszkańców należą do najważniejszych, którymi się zajmujemy. Zwrócę się do Rady Miejskiej o zapisanie w budżecie na 2018 rok kwoty 100 tysięcy złotych na dodatkowe oświetlenie. Takie rozwiązania będą także brane pod uwagę przy modernizacjach kolejnych ulic – poinformował prezydent.

Powinno wystarczyć na 8 kolejnych dodatkowo oświetlonych „zebr”. Wskazaniem miejsc, gdzie będzie to najbardziej potrzebne, zajmie się policja.

Bezpośrednim impulsem do zainstalowania dodatkowych świateł na niektórych przejściach w Łomży stały się wydarzenia z początku jesieni w ubiegłym roku. W niedługim czasie na pasach zginęły trzy osoby. Reakcją samorządu miasta było wyasygnowanie 150 tysięcy złotych na doświetlanie 11 przejść. Efekty są.

- To oczywiście tylko jeden z elementów naszych działań, ale w ubiegłym roku były w mieście i powiecie 63 wypadki, a w tym – do tej pory – 37. Bezpieczeństwo na drogach wyraźnie się poprawiło – podkreślił nadkomisarz Marek Sienkiewicz, komendant miejski policji w Łomży.

Podinspektor Piotr Pietrzak, naczelnik „drogówki” w łomżyńskiej komendzie, dodaje, że na przejściach dla pieszych w mieście groźnych zdarzeń w tym roku nie było, co także jest pozytywnym skutkiem podejmowanych przez policję działań.

- Zaczęła się jesień, szybciej zapada zmrok, a zatem stajemy się mniej widoczni jako piesi na ulicach i chodnikach. Dlatego przyszedł czas na akcję „Odblaski? Biorę w ciemno!”. Jeżeli nawet przepisy nie nakazują noszenia elementów odblaskowych w granicach miasta, to jednak warto to robić – powiedział naczelnik Piotr Pietrzak.

Policjanci kompletnie nie przejmują się przesądami i na inaugurację odblaskowej „kampanii” wybrali piątek 13 października. Od godziny 16:00 zapraszają na Skate Park na osiedlu SM „Perspektywa”.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe