Wsi spokojna, wsi wesoła...

  • 11.10.2017, 09:11 (aktualizacja 11.10.2017 09:46)
  • Marlena Siok
Wsi spokojna, wsi wesoła...
Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu już od czwartku (12 października) obchodzić będzie jubileusz 55 lat istnienia.Z tej okazji zaprasza na trzydniowe uroczystości galowe i naukowe.
W ramach obchodów jubileuszowych organizatorzy zaplanowali m.in.:

12 października (czwartek)
- od godz. 15.00 uroczystą Galę, podsumowującą 55 lat istnienia Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz prezentującą obecną działalność.
Podczas Gali jubileuszowej wręczone zostaną odznaki honorowe "zasłużonym kulturze polskiej", medale osobom i instytucjom zasłużonym dla Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.
- o godz. 17.15 - uroczyste otwarcie nowoczesnej ekspozycji stałej "Dzieje rolnictwa w Polsce". Wystawa ta była pierwszą ekspozycją w muzeum w latach 60tych XX wieku. Po 55 latach jest pierwszą, nowoczesną, interaktywną wystawą stałą - łączy nowe techniki multimedialne z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Prezentuje swoiste dziedzictwo dawnej wsi i historię rolnictwa oraz rozwój techniki rolniczej na przestrzeni wieków. 

13 i 14 października (piątek-sobota)
- Konferencję naukową p.n.DOKUMENTACJA, MONITORING I OCHRONA OBIEKTÓW SKANSENOWSKICH, podczas której poruszone zostaną współczesne problemy konserwatorskie, nowe rozwiązania ochrony zabytków w muzeach na wolnym powietrzu.
Trzydniowe uroczystości galowe i naukowe odbywać się będą pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce. Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Naukowe Societas Scentarum Klukoviana et Jablonovianae.
Marlena Siok

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe