Grali i pomagali [FOTO]

  • 24.10.2017, 10:25 (aktualizacja 24.10.2017 10:29)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Grali i pomagali [FOTO]
Mecz charytatywny i bicie rekordu zumby w rytmach latino pod wodzą dziewcząt z Elite Strefa Kobiet. A to wszystko dla Roberta, chłopca zmagającego się z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną.

Impreza charytatywna rozpoczęła się rozegraniem meczów trzech drużyn: drużyna Prezydenta, Przedsiębiorców i Klub Sportowy Perspektywa.

- Pierwotnie do sportowych zmagań miał stanąć ŁKS. Niestety zawodnicy musieli wyjechać na mecz w Nowym Dworze Mazowieckim. W zamian zgodziła się zagrać drużyna KS Perspektywa, która szybko się zgrała i godnie podniosła rękawicę - wyjaśnia Zdzisław Kowalewski, tata chorego Roberta.

Mecze zostały rozegrane metodą „każdy z każdym”. Uczestnicy za trud włożony w zmagania zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami.

- Myślę, że taki mecz charytatywny to dobry pomysł. Warto pomagać. Dla piłkarzy, to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także świetna zabawa - przyznaje Tomasz z drużyny przedsiębiorców.

Mimo różnicy pokoleń zawodnicy walczyli o punktu w duchu fair play.

- Lubimy grać i pomagać. To świetna sprawa, że mogliśmy połączyć te dwie rzeczy. Muszę przyznać, że pozostałe drużyny dobrze radzą sobie na boisku - mówi Kuba z KS Perspektywa.

Taneczna część imprezy należała do zespół Irmina i Leczsami, który stawia dopiero pierwsze kroki na rynku muzycznym. Trzeba jednak przyznać, że zapowiada się całkiem dobrze.

Dzieciaki z Zumba Kids swoją energią zarażały po kolei wszystkich gości. Zumba -fitness w rytmach latino porywała do tańca nawet najbardziej opornych łomżyniaków.

- Na Zumbę Kids chodzę bardzo krótko. Miałam delikatną tremę przed występem, ale zostaliśmy nagrodzeni porządnymi oklaskami, co bardzo mnie cieszy - krzyczy z zachwytem 6-letnia Gabrysia.

Podczas imprezy charytatywnej dla Roberta, w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9 nie zabrakło atrakcji dla gości w każdym wieku. Na najmłodszych czekało przeobrażanie się w bajkowe postacie za sprawą malowania twarzy oraz loteria fantowa, zaś na nieco starszych pokaz replik broni palnej i oporządzenia wojskowego, zorganizowany przez Theta Team Łomża, a także wystawa obrazów.

- Bardzo chciałbym podziękować wszystkim drużynom piłkarskim, które wzięły udział w rozgrywkach. Władzom miasta i prezesowi „Perspektywy” Leszkowi Konopce za wystawienie zespołów i udział w grze. Jestem wdzięczny także przedsiębiorcom, którzy nas wsparli swoim osobistym udziałem. Wojsku i wszystkim osobom, które uświetniły tę imprezę. Kolejną planujemy już w czerwcu - informuje Zdzisław Kowalewski.

Przypomnijmy, że Robert jest dzieckiem zmagającym się z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Podczas charytatywnej imprezy udało się zebrać 600 zł, a jak wiadomo przy kosztownym leczeniu każda kwota ma ogromne znaczenie.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zdzisław Kowalewski
Zdzisław Kowalewski 14.11.2017, 07:45
Super ze jesteście z nami i chcecie być. Pozdrawiam

Pozostałe