Świętujmy razem czterystolecie Charyzmatu Wicentyńskiego

  • 13.11.2017, 09:17 (aktualizacja 13.11.2017 09:35)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Świętujmy razem czterystolecie Charyzmatu Wicentyńskiego
Rok 2017 jest wyjątkowym dla całej Rodziny Wincentyńskiej. To właśnie 25 stycznia 1617 r. miało miejsce pierwsze kazanie misyjne wygłoszone przez św. Wincentego a Paulo w Folleville. W październiku odbyły się główne obchody w Rzymie wraz z papieżem Franciszkiem, a jak wyglądało to w Łomży?

Wincentyńska Młodzież Maryjna, która działa przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży obchodziła 400-lecie narodzin Charyzmatu Wincentyńskiego w listopadową niedzielę.

- Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia od miesiąca. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik – mówi Klaudia Bagińska, jedna ze współorganizatorek.

Podczas wyjątkowej niedzieli parafianie oraz przybyli goście mieli okazję wysłuchać jubileuszowego słowa podczas każdej Eucharystii. Na najmłodszych czekała loteria fantowa, słodkości, a co najważniejsze dobra zabawa. Najważniejszym punktem programu była msza święta o godzinie 15:00 z udziałem zaproszonych gości. Spotkanie zakończyło się koncertem Kapeli.N, która przyjechała do Łomży aż z Krakowa.

- Chcemy głosić radość z tego, że spotkaliśmy w swoim życiu Pana Boga – mówi ks. Andrzej Gieroń, jeden z członków zespołu.

Kapela.N to zespół Grupy Młodzieżowo-Powołaniowej Zgromadzenia Misji św. Wincentego à Paulo. Grają muzykę reggae oraz rocka. Udało im się wydać dwie debiutanckie płyty, a swoim śpiewem chcą ewangelizować młodych. Jak wspomniał jeden z uczestników koncertów, Hubert Rutkowski, ich muzyka daje radość oraz nadzieję młodym na nadchodzącą przyszłość.

- Marlena Dziemińska | Narew.info

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe