Napadało. Czas posprzątać

  • 1.12.2017, 16:14 (aktualizacja 04.12.2017 10:44)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Napadało. Czas posprzątać
Upadłam na przejściu dla pieszych przy placu Pocztowym od strony ulicy Wojska Polskiego. Boli mnie bok, nie wiem czy nie połamałam okularów – mieszkanka Łomży w wieku „seniorskim”, która odwiedziła naszą redakcję, na własnej skórze odczuła pierwszy atak zimy.

Jest rozżalona, że w newralgicznych miejscach nie został zrobiony porządek. Temperatura jest wprawdzie dodatnia i nie ma warstwy lodu na ulicach i chodnikach, ale śnieżna breja jest także śliska. Tyle że - jak wyjaśniają przedstawiciele służb porządkowych - trudno jest zadbać o wszystkie miejsca w jednym czasie, gdy obfity śnieg padał wiele godzin i przykrył wszystkie "ciągi komunikacyjne".    

Krytycy zyskali kolejny raz potwierdzenie, że zima - nawet najbardziej spodziewana - "zaskakuje" drogowców. Drogowcy utwierdzili się w przekonaniu, że "jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził". Każda ze stron ma swoje racje. Osoby, które ucierpiały z powodu śliskiego chodnika czy na śliskiej jezdni (a było w ostatnich dniach sporo dramatycznych zdarzeń na drogach wokół Łomży) reagują na pewno bardziej emocjonalnie. 

W każdym razie mieliśmy przedsmak tego, co może przynieść zima, a kalendarzowa dopiero przed nami. Na razie proponuje nam "wyciszenie" i powrót do chłodnej jesieni.

Prognozy dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej na najbliższe doby to spadki temperatur poniżej zera nocami (czyli będzie ślisko) oraz 0 - 2 stopnie na plusie w dzień (czyli będzie mokro).  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzeżeń pogodowych dla województwa podlaskiego nie przewiduje. Wybierający się do województwa kujawsko - pomorskiego czy pomorskiego powinni jednak uważać - tam zapowiadane są oblodzenia.           

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe