Łomża „zawirowała” [FOTO]

  • 5.12.2017, 09:41 (aktualizacja 05.12.2017 13:08)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Łomża „zawirowała” [FOTO]
Rekordowe rozmiar miała 16. edycja Wirującej Strefy, czyli wielkiego spotkania tancerzy, organizowanego przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Udział w imprezie wzięło 560 uczestników.

Dwudniowa impreza, pełna emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie zostanie na pewno na długo pozostanie w pamięci i młodszych i starszych, którzy wystąpili na parkiecie sali Olimpijczyków Polskich .

Umiejętności tancerzy oceniało jury: Miracle Meckrell Deerockz (Niemcy), Maciek Pela (Polska), Kapela Marna (France), Sokół (Polska), Pitzo (Polska), Zawisza Bielskill Crew (Polska), BreakBoy Mazzz (Białoruś), Iron Monkey (USA). Tegoroczną Strefę tradycyjnie poprowadził jedyny w swoim rodzaju Rademenez ( Radosław Blonkowski), a grali DJ Mały i Radio Jasty.

Sama organizacja takiej Wirtualnej Strefy to nie lada wyzwanie.

- Przełomowa, choć nie jubileuszowa edycja. Padł rekord, zaszczyciło nas swoją obecnością aż 560 uczestników. Jury – utytułowani tancerze z czołówki krajowej, europejskiej i światowej . Jest również inna aranżacja, taki „old school”. Mamy „strefę chill”- miejsce w którym tancerze mogą sobie spokojnie poćwiczyć, odpocząć, zjeść. Stąd właśnie te leżaki. Swój czas dostali młodsi, a swój starsi. Chciałbym bardzo podziękować prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu za objęcie patronatu i wszystkim z BK STEP - mówi Marek Kisiel, główny organizator wydarzenia.

A co myślą o zawodach uczestnicy 16 plus?

- Jestem z Kielc, ale mieszkałam przez jakiś czas w Łomży. Jestem tu już czwarty raz i widzę, że nic się nie zmieniło - dalej łomżyniacy są mili , sympatyczni i przede wszystkim gościnni. Super edycja, świetna atmosfera ,świetna aranżacja. Długo ta edycja zostanie mi w pamięci - mówi podekscytowana Inga Nincewicz (14 lat).

Satysfakcję daje nie tylko dobra zabawy, ale także sukces.

- Bardzo się cieszę, że zdobyłem pierwsze miejsce w „bitwie” w kategorii hip hop. Ciężko pracowałem na to zwycięstwo. Najlepsza edycja jaka do tej pory była - mówi zadowolony Radosław Kozłowski z Lublina.- Tańczę od 15 roku życia. To jest moja pasja, hobby i praca, gdyż prowadzę szkołę tańca breakdance w Warszawie. Muszę przyznać, że jest dziś bardzo wysoki poziom - dodaje Paweł Marczuk.

Gospodarze imprezy z łomżyńskiego BK Step należą do najlepszych, nie tylko w Polsce.

- Cieszę się bardzo ,że udało nam się zdobyć dziś 1 miejsce w kategorii do 11 lat. Tydzień temu naszą grupa „Homies Crew” z BK STEP zdobyła wicemistrzostwo w Czechach, w grupie od 9 do 11 lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy zgranym zespołem i że mamy tak wspaniałego trenera Krystiana Pielocha -podsumowuje szczęśliwa Ania Chrapowicz (10 lat).

"Wywołany do tablicy" opiekun jest także szczęśliwy.

- Grupę stworzyłem we wrześniu 2016 roku. Spędzam dużo godzin nad kompozycją tańca, tworzeniu choreografii i nauką podopiecznych. Złoty środek? Być prawdziwym, wkładać serce w to, co robisz i  ciężko trenować. Praca z dziećmi jest wyzwaniem. Staram się stworzyć im warunki do rozwoju pełnego potencjału, wszczepić im chęć do samorozwoju. Szczerzę lubię dzieciaki,  dlatego praca z nimi to dobra zabawa - mówi Krystian Pieloch.

Nie tylko jego zdaniem ta edycja Wirującej Strefy była bardzo udana.

- Mega impreza . Wspaniała atmosfera. Czwarty raz brałyśmy udział w Wirującej Strefie i ta edycja jest niepowtarzalna, tym bardziej, że udało nam się wygrać w kategorii od 12 do 15 lat- mówi Sandra Mordasewicz z POPROSTU SQUAD z Białegostoku.

Organizatorzy zadbali również o to, żeby uczestnicy nie byli głodni. Były ciepłe posiłki, kanapki, napoje, lody. Wszystkie produkty dostępne były w sklepikach.

Wyniki:WYNIKI!
SOBOTA:
Hip hop Dance 1 vs 1 
1 miejsce ZOLSKY
2 miejsce FULI
3 miejsce PIOTR PI
House Dance 1 vs 1 
1 miejsce MARCIA
2 miejsce ASIA KRÓL
3 miejsce FULI
All styles Battle 3 vs 3 
1 miejsce JEŹDŹCY ARMAGEDONU (Mario, Doma, Piotr Pi)
2 miejsce SUPER WOMAN
3 miejsce DOBRE KUMPLE
Bboying 3 vs 3 
1 miejsce AVALANCHE GET DOWN - Białoruś
2 miejsce FLHY HIHG MASTERS - Warszawa
3 miejsce - NAVI SQUAD - Rosja
Hip hop Formacje
1 miejsce SZAŁ - Białystok
2 miejsce BLITZ TWO - Gdańsk
3 miejsce YGREK - Gliwice

NIEDZIELA
Hip hop Dance 1 vs 1 do 11-stu lat
1 miejsce NIKOLA LAWENDA - 
2 miejsce NATALKA PODGÓRSKA
3 miejsce WERONIKA SEPKO
Hip hop Dance 1 vs 1 12-15 LAT
1 miejsce NATKA - 4 Konekt Białystok
2 miejsce WIXA - 4 Konekt Białystok
3 miejsce NAĆKA - B.K.Step Łomża
Bboying 2 vs 2 do 11-stu lat
1 miejsce MŁODE WILKI - Kętrzyn
2 miejsce WILCZYCE - Kętrzyn
3 miejsce C.T. YOUNG - B.K.Step Łomża
Bboying 2 vs 2 12-15 lat
1 miejsce COOL KIDS FLAVOR
2 miejsce BANGERS
3 miejsce MŁODE WILKI 1
Hip Hop Formacje do 11-stu lat
1 miejsce HOMIES CREW - B.K.Step Łomża
2 miejsce FART II - Czarna Białostocka
3 miejsce SMYKI - 
Hip Hop Formacje 12-15 lat
1 miejsce PO PROSTU SQUAD - 4 Konekt Białystok
2 miejsce KID'S CREW Białystok
3 miejsce TAKT - Odolanów

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kruk
Kruk 10.12.2017, 17:26
Dziękuję pani Asiu za fajny artykół

Pozostałe