„Odblaski? Biorę w ciemno”. Wiemy, kto wziął nagrody

  • 5.12.2017, 23:59 (aktualizacja 06.12.2017 00:07)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
„Odblaski? Biorę w ciemno”. Wiemy, kto wziął nagrody
Policyjna akcja zachęcająca do umieszczania elementów odblaskowych na ubraniach dla bezpieczeństwa osiągnęła w Łomży swoją kulminację, ale się nie zakończyła. Zasada: „Niech kierowcy nas widzą z daleka”, obowiązuje tym bardziej im krótszy jest dzień, a dłuższa noc.

W Urzędzie Miejskim odbyło się podsumowanie „odblaskowego” konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży. Zorganizowany został z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji we współpracy z Urzędem Miejskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji, Grupą Ratowniczą „Nadzieja”, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Nadleśnictwa Łomża, a także Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych.

Celem konkursu było przypomnienie wszystkim jak ważne są odblaski, które mogą uchronić przed nieszczęściem. Ruch na drodze to nie tylko samochody, ale również  piesi. Uczestnicy konkursu rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych : klasy 0 -3, klasy 4 -7, młodzież do lat 18. Nadesłanych zostało 220 prac, z których wybrane można oglądać na wystawie w holu Ratusza przy Starym Rynku.

- Narysowałem chłopca, który przechodzi przez jezdnię i ma dużo odblasków na sobie a dalej jedzie autobus. Wszyscy są uśmiechnięci i jest bezpiecznie - opowiadała o swojej pracy Helena Horosz ze Szkoły Podstawowej nr 2, zwyciężczyni konkursu w najmłodszej kategorii.

Wśród nieco starszych uczniów podstawówek wygrała także dziewczynka - Kinga Dziemińska z SP 10.

- Bardzo się cieszę z nagrody. Moim zdaniem, warto uważać na drodze szczególnie zimż. Sama wracam ze szkoły po 16. i już jest ciemno, a niektórzy kierowcy jeżdżą nieuważnie . Dlatego zakładamy odblaski, powoli chodzimy i - co najważniejsze -  musimy się rozglądać. Bardzo dobry pomysł policji, że taki konkurs zorganizowali - powiedziała z pełnym przekonaniem. - Noszę odblaski dla bezpieczeństwa, a malować lubię - dodał szkolny kolega Kingi, Kuba Zieliński.

Nagrodami i upominkami, w tym oczywiście odblaskowymi gadżetami, najlepszych uczestników akcji "Odblaski? Biorę w ciemno!" obdarowali prezydent Mariusz Chrzanowski, komendant policji nadkomisarz Marek Sienkiewicz i naczelnik "Drogówki" podinspektor Piotr Pietrzak, Cezary Kisiel, dyrektor WORD.

Wyniki konkursu:

Klasy 0-3

I nagroda: Helena Horosz – SP 2 w Łomży

II nagroda: Oliwier Siedler – SP 2 w Łomży

III nagroda: Julia Bacławska – SP 4 w Łomży

Wyróżnienia:

- Monika Mrozek – Oddział Przedszkolny w Przytułach

- Patrycja Chojnowska – SP 7 w Łomży

- Amelia Wierciszewska – SP w Jedwabnem

- Dominik Sinico – SP 7 w Łomży

- Laura Ursin – SP 7 w Łomży

Klasy 4-7

I nagroda: Kinga Dziemińska – SP 10 w Łomży

II nagroda: Damian Górzyński – SP w Piątnicy

III nagroda: Szymon Dębski – SP 10 w Łomży

Wyróżnienia:

- Maria Hanna Faszcz – SP 10 w Łomży

- Jakub Zieliński – kl. 5 e - SP 10 w Łomży

- Hubert Ptaszyński – SP w Piątnicy

- Maksymilian Pac – SP w Kuziach

- Tobiasz Dmochowski – SP w Rydzewie

- Paulina Jaskółka – SP w Przytułach

Młodzież do lat 18 oraz osoby dorosłe

Wyróżnienia:

- Agnieszka Szymańska – PG 9 w Łomży

- Paulina Bąkowska – Zespół Szkół Specjalnych w Łomży

- Tomasz Miłostek – Zespół Szkół Specjalnych w Łomży

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe