Cetyna na straży porządku

  • 7.12.2017, 10:04 (aktualizacja 07.12.2017 10:14)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Cetyna na straży porządku
Niebywałem zmysłem wykazała się podczas policyjnej akcji Cetyna, pies tropiący, która doprowadziła mundurowych z Łomży do mężczyzny podejrzewanego o jazdę pod wpływem alkoholu i niezatrzymanie się do kontroli.

Cetyna odnalazła 33 latka na polach kilkadziesiąt metrów od porzuconego przez niego auta.

Policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” pełniący nocną służbę na terenie gminy Wizna chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę fiata punto. Niestety, pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie zatrzymał się. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg. Po kilkudziesięciu metrach mundurowi zauważyli, że pojazd zjechał na pobocze a kierujący nim mężczyzna dalej zaczął uciekać pieszo w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci ruszyli za nim. Na miejsce został też wezwany przewodnik psa służbowego z psem tropiącym. Po kilkudziesięciu metrach przedzierania się przez chaszcze i podmokłe tereny przyleśne, to właśnie Cetyna, pies policyjny doprowadziła swojego przewodnika do uciekiniera.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu dlatego też został przebadany na jego zawartość w organizmie. Badania wykazały ponad 2,8 promila.

Uciekinierem okazał się 33-latek, który najprawdopodobniej prowadził pojazd pomimo orzeczonego zakazu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz sprawę niezatrzymania się do kontroli i ucieczki będą szczegółowo wyjaśniać łomżyńscy policjanci.

- Z Cetyną współpracujemy od ponad dwóch lat. To bardzo mądra i czuła psinka, która już nie raz wykazała się swoim zmysłem -przyznaje Sierżant Sztabowy Kamil Kosiński. 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe