Ranking szkolny Perspektyw. W regionie nieźle, Polska trochę ucieka

  • 11.01.2018, 03:54 (aktualizacja 11.01.2018 08:48)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Ranking szkolny Perspektyw. W regionie nieźle, Polska trochę ucieka Perspektywy
Łomżyńskie Licea Ogólnokształcące nr I i II oraz Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 są wśród najlepszych w regionie, ale do czołówki krajowej trochę straciły dystansu.

Portal edukacyjny Perspektywy ogłosił wyniki swego prestiżowego rankingu najlepszych polskich liceów ogólnokształcących i techników. Zestawienie zostało przygotowane już po raz XX. Dla łomżyńskich szkół nie było tak udane., jak w poprzednich latach.

W rankingu 500 najlepszych liceów w Polsce łomżyńskie I LO im. Tadeusza Kościuszki zajęło 98. miejsce, co oznacza spadek z 79 miejsca przed rokiem. Miejsce pod koniec pierwszej setki szkoła zajęła także w dwóch głównych podsumowaniach" wyników matur i osiągnięć w olimpiadach przedmiotowych. Na 374. pozycji (spadek z 204.) znalazło się II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży. Wśród zaledwie 8 szkół technicznych z regionu, które wywalczyły miejsca w głównym zestawieniu jest Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5. W kraju zajął 255 miejsce, o 44 pozycje lepsze niż przed rokiem.

W rankingu wojewódzkim łomżyńskie szkoły wypadają nieźle.  I LO jest na trzecim miejscu po białostockich liceach nr II im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej oraz I im. Adama Mickiewicza. II LO w Łomży zajęło 16 pozycję.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe