Drogowcy na Nowogrodzkiej

  • 12.01.2018, 14:00 (aktualizacja 12.01.2018 14:07)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Drogowcy na Nowogrodzkiej
Zima na razie daje żyć, a przede wszystkim daje pracować drogowcom. Urząd Miejski w Łomży zapowiada, że już od przyszłego tygodnia planowane jest rozpoczęcie przebudowy i rozbudowy ulicy Nowogrodzkiej, czyli drogi wojewódzkiej nr 645 w granicach miasta.

- W związku z tym należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu, które będą uzależnione od warunków atmosferycznych umożliwiających przeprowadzenie robót – informuje Łukasz Czech z Ratusza.

Jak dodaje, prace za ponad 11,5 mln zł wykonają dwie łomżyńskie firmy. Inwestycja będzie realizowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020 z 85-procentowym dofinansowaniem.
Modernizacja ulicy Nowogrodzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sikorskiego do granicy miasta to zadanie, którego głównym celem jest poprawa dostępności regionu w ruchu drogowym. Nowogrodzka to fragment szlaku komunikacyjnego prowadzącego w kierunku Nowogrodu i dalej przez Kurpie do Olsztyna i na Pomorze. Jest to niejako również część „inwestycyjnego pakietu”, bo niedługo ruszy modernizacja całego odcinka krajowej 645 od Łomży do Nowogrodu, z obwodnicą Kupisk i połączeniem z przyszłą obwodnicą miasta na ekspresowej S61 (Via Baltica).

Plan inwestycji przewiduje wykonanie nowej nawierzchni jezdni, zjazdów na skrzyżowania i posesje, powstaną nowe ciągi pieszo - rowerowe i chodniki oraz zatoki autobusowe. Przebudowana będzie podziemna infrastruktura techniczna (kanał deszczowy, instalacje energetyczne i pozostałe ważne sieci).

Szczególnie ważnym elementem inwestycji jest przebudowa mostu na Łomżyczce. Będzie częściowo rozebrany, a potem wzmocniony, a dla potrzeb ruchu pieszo - rowerowego powstanie kładka nad istniejącą konstrukcją.

Prace na odcinku długości ponad 1,6 km powinny zakończyć się do 2 października przyszłego roku.
Jeżeli pogoda pozwoli, będzie to początek bardzo intensywnego sezonu budowlanego na drogach i ulicach Łomży. Łukasz Czech przypomina, że pod koniec sierpnia ubiegłego roku podpisane zostały również umowy na dofinansowanie ze środków unijnych RPO WP modernizacji ulic Glogera i Poligonowej oraz budowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej na odcinku od ul. Przykoszarowej do Szosy do Mężenina. Na dwóch pierwszych prace już się zaczęły i potrwają do 27 września. Budowa ulicy Zawadzkiej powinna rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego oraz zakończyć do 2 października 2018 r.

- W związku z utrudnieniami występującymi na remontowanych drogach prezydent Łomży prosi o cierpliwość i wyrozumiałość zmotoryzowanych mieszkańców naszego miasta – mówi Łukasz Czech.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe