„Dobry zawód – fajne życie”. Czyli targi edukacyjne w Łomży [VIDEO]

  • 7.03.2018, 09:57 (aktualizacja 07.03.2018 10:11)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
„Dobry zawód – fajne życie”. Czyli targi edukacyjne w Łomży [VIDEO]
Półtora tysiąca gimnazjalistów z Łomży i regionu wzięło udział w Targach Edukacyjno - Zawodowych zorganizowanych w Hali im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało dwadzieścia pięć szkół zawodowych i ogólnokształcących.

- Nie można tylko narzekać na sytuację szkolnictwa zawodowego. Trzeba działać i to właśnie robimy - tłumaczy Agnieszka Muzyk, prezes Łomżyńskiego Forum Samorządowego i zastępca prezydenta Łomży.

Organizacja targów edukacyjnych to jedno z działań upowszechniających szkolnictwo zawodowe. Realizacja projektu obejmuje doradztwo edukacyjno- zawodowe, spotkania uczniów z pracodawcami, konkursy dedykowane różnym zawodom oraz praktyki zawodowe.

Na targach edukacyjnych bogatą ofertę kształcenia zawodowego zaprezentowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. W szkole funkcjonuje technikum hotelarstwa, żywienia i usług gastronomicznych, a także budownictwa. Jednak to nie wszystko, gdyż szkoła przygotowuje kolejne propozycje edukacyjne.

- System kształcenia kreujemy w taki sposób, aby uczniowie zainteresowani unikalnymi zawodami mogli realizować je w naszej szkole - mówi Artur Ciborowski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży.

Projekt „Dobry zawód- fajne życie”, Łomżyńskie Forum Samorządowe realizuje we współpracy z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr, Stowarzyszeniem Białostocki Obszar Funkcjonalny, samorządem Suwałk, Izbą Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku, samorządem Bielska Podlaskiego oraz Suwalskim Ośrodkiem Doskonalenia Zawodowego.

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe