Uśmiech spod kapelusza Hanki Bielickiej

  • 13.03.2018, 09:32 (aktualizacja 13.03.2018 09:58)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Uśmiech spod kapelusza Hanki Bielickiej
Czterdziestu wykonawców z Łomży i całego kraju wzięło udział w dwunastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, któremu patronuje Hanka Bielicka „Radość spod kapelusza”.

Wydarzenie cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Organizatorzy zostali zmuszeni do wprowadzenia wstępnych kwalifikacji do finałowego koncertu.

- To dla nas ogromna radość, że konkurs trwa już dwanaście lat i ciągle cieszy się popularnością wśród młodzieży - mówił ksiądz Andrzej Godlewski, proboszcz parafii p.w. Krzyża Święto w Łomży, pomysłodawca i główny organizator konkursu.

To parafialnemu Centrum Katolickiemu jeszcze za swojego życia Hanka Bielicka przekazała część wyposażenia swojego mieszkania, garderoby i słynnych kapeluszy. Urządzony w ten sposób salonik nie jest muzeum lecz cały czas żywym miejscem, spotkań z najsłynniejszą łomżynianką.

Z radością, choć bez kapelusza, uczestników konkursu powitała Agnieszka Muzyk zastępca prezydenta Łomży.

- Witam wszystkich w Łomży, mam nadzieję, że wracając w swoje strony staniecie się państwo ambasadorami naszego miasta - powiedziała Agnieszka Muzyk.

Sam konkurs to już coś znacznie więcej niż przegląd monologów, wierszy i piosenek. Młodzi uczestnicy konkursu to już artyści sceniczni recytujący monologi i wiersze, interpretujący piosenki znanych twórców Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Anny German.

Kinga Gutowska uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży wystąpiła w monologu z repertuaru Hanki Bielickiej.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę wystąpić w konkursie i korzystać z twórczości pani Hanki Bielickiej - powiedziała Kinga.

Rywalizację zakończył koncert galowy i ogłoszenie wyników. Nagrodę główną, Grand Prix XII Konkursu Krasomówczego imienia Hanki Bielickiej zdobyła Kamila Wojtkielewicz z Białegostoku.

Wśród laureatów nagród i wyróżnień znalazły się też śpiewające łomżynianki Urszula Sulkowska, Wiktoria Perzanowska i Laura Narolewska. A ponadto jurorzy docenili wokalne i krasomówcze prezentacje Weroniki Kozłowskiej z Białegostoku, Oliwii Moczydłowskiej z Zambrowa, Kingi Pełki z Lidzbarka Warmińskiego, Aleksandry Muszyńskiej i Julii Kuzyki z Białegostoku, Sylwii Berus; Hani Krzyżewskiej i Bartka Krzywickiego z Suwałk, Julii Ogonowskiej z Puław, Barbary Puszcz i Gabrieli Walickiej z Lidzbarka, Barbary Kolak z Ciechanowa, Julii Wróbel z Warszawy.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe