Być kobietą „Na Farnej”

  • 13.03.2018, 10:25 (aktualizacja 13.03.2018 10:32)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Być kobietą „Na Farnej” Zbigniew Ciborowski
Mówi się często że nazwy geograficzne posiadają cechy i uosobienie męskie lub żeńskie. Norwegia i Nowa Zelandia jest zdecydowanie kobietą, Wiedeń czy Liverpool mężczyzną, chociaż sama Anglia – może ze względu na rządy Królowej Elżbiety również kobietą. Najmniejsza uliczka naszej Łomży również posiada kobiecą duszę, a dołączając do niej postać wybitnej polskiej Artystki Hanki Bielickiej, która codziennie ze swojej ławeczki pozdrawia przechodniów ciepłym uśmiechem, tym bardziej.

Na Dzień Kobiet zaprosiła gości Restauracja Na Farnej która we współpracy z Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych zorganizowała recital w wykonaniu wokalistki Magdy Sinoff w którym znalazły się perełki klasyki polskiej piosenki. Obie sale Restauracji były wypełnione po brzegi głownie obecnością szanownych Pań, ale nie brakowało też panów którzy przybyli na koncert z bukietami wiosennych kwiatów by obdarować nimi swoje towarzyszki wieczoru. Wśród publiczności znalazł się również najmłodszy widz, wychowanek Studia eMDeK, 7-letni Aleksander Szymański laureat pierwszych nagród ostatnich edycji Festiwalu Mama, Tata i Ja (Białystok) i Regionalnego Konkursu Piosenki (Goniądz) który odbył się niespełna miesiąc temu. Aleksander z ogromnym zainteresowaniem słuchał recitalu „swojej Pani Magdy”.

Piosenki z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko, Miry Kubasińskiej, Kabaretu Starszych Panów i Czesława Niemena były muzycznym prezentem dla Pań i świetnie wkomponowały się w atmosferę wieczoru i wystrój sali – galerii prac plastycznych łomżyńskich artystów.

My życzymy wszystkim Paniom by codziennie świętowały Dzień Kobiet, a Farna zaprasza na kolejną odsłonę SLAJDOWISKA w piątek 23 marca, godz.18.00. Tym razem Grupa F/3 organizuje pokaz fotografii autorskiej Magdaleny Właszek.

 

Anna Zataj

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe