Regionalni artyści zaprezentowali się w Zbójnej [FOTO]

  • 14.05.2018, 17:18 (aktualizacja 14.05.2018 17:25)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Regionalni artyści zaprezentowali się w Zbójnej [FOTO]
Kurpiowska i nie tylko muzyka, gwara, śpiew i taniec ludowy zachwyca różnorodnością barw i stylem. Swoje umiejętności Regionalne Kapele, Śpiewacy i Gawędziarze Ludowi przedstawili w Zbójnej. Była to okazja do wysłuchania nietypowej, a niekiedy nawet zapomnianej twórczości.

Protokół z posiedzenia komisji

Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej


Komisja w składzie:

1. Wiesława Pawlak- Etnograf, kustosz Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży

2. Edward Szabat – Kierownik muzyczny Mazurskiego zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”

3. Aleksandra Szczubełek – Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrołęka”

Postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia,

 

W kategorii zespołów śpiewaczych – gr. Dorosłych:

I nagroda: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu i Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

II nagroda: Zespół Śpiewaczy z Turośli i Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

III nagroda: Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

 

W kategorii zespołów śpiewaczych- gr. Dzieci i młodzież

I nagroda: Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

II nagroda: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży
 

W kategorii solistów śpiewaków – gr. Dorosłych:

I nagroda: Agnieszka Żemek – Pawczyńska z Łomży

II nagroda: Eugenia Kuliś z Kruszy i Hanna Ksepka z Kuzi

 

W kategorii solistów instrumentalistów –gr. Dorosłych:

I nagroda: Jan Kania z Turośli i Michał Olchowik z Łomży

II nagroda: Krystyna Gromadzka z Kolna i Eugeniusz Piaścik z Dębnik

III nagroda: Stanisław Suchoicki z Górek Sypniewo
 

W kategorii solistów instrumentalistów – gr. Dzieci młodzież:

I nagroda: Dawid Sutkowski z Turośli i Karol Sadłowski z Turośli

II nagroda: Adam Sadłowski z Turośli i Piotr Zakrzewski z Nowogrodu

III nagroda: Urszula Charubin z Pored

 

W kategorii par tanecznych– gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży

Wyróżnienie: Antonina Zabielska i Marek Szymański z Łomży

 

W kategorii Kapel:

I nagroda: Kapela Jana Kani z Turośli

II nagroda: Kapela „Miód na serce” z Łomży i Kapela „Szansa” z Zambrowa


W kategorii zespołów folklorystycznych:

I nagroda: Dziecięcy Zespół folklorystyczny „Turoślanie” z Turośli i Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

II nagroda: Zespół Folklorystyczny „Maryna” z Łomży


W kategorii gawędziarzy – gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Izabela Szewczyk z Nowogrodu, Joanna sadowska z Nowogrodu i Dominika walczyk z Dobrego Lasu

II nagroda: Karolina Siwik z Dobrego Lasu i Izabela Piaścik z Dobrego Lasu

III nagroda: Paweł Waszkiewicz z Dobrego Lasu

Wyróżnienie: Izabela Rojewska z Nowogrodu


 


 


 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe